czwartek, 23 marca 2017

Doug Wagner zapowiada "Plastic"

Niejaki Edwyn Stoffgrupen to "emerytowany" seryjny morderca, który kompletnie i bez pamięci zakochał się Virginii, która jest... gumową lalą. Gdy ktoś porywa jego "ukochaną", ten wpada w szał, a to nie niesie zbyt wielu dobrych wieści dla osób, które zdecydowały się zadrzeć z Edwynem. O tym właśnie będzie miniseria "Plastic", o której serwisowi The Steve Strout nieco więcej opowiedział jej twórca - Doug Wagner.
Chociaż autor wie iż brzmi to co najmniej dziwacznie, pomysł na "Plastic" narodził się podczas jazdy autem. Wagner zauważył znak graniczny stanu Virginia i jak twierdzi, wszystko momentalnie ułożyło mu się w całą historię. Ta będzie pięcioczęściową miniserią, bez szans na kontynuację. Co więcej, obędzie się bez opóźnień. Daniel Hillyard pracuje obecnie (słowa z 20 marca) nad wykończeniem ostatniej odsłony komiksu i tylko jakaś wielka katastrofa mogłaby zmienić ich plany.

Rysownik specjalizuje się w opowieściach grozy i będzie to doskonale widoczne na łamach "Plastic". Wagner oraz Hillyard pracowali ze sobą już niejednokrotnie i scenarzysta doskonale wie, w jakich klimatach najlepiej czuje się jego współpracownik. Dlatego też dał mu dużą swobodę i w efekcie miniseria wygląda momentami jak rasowa opowieść grozy.

Wagner nie wie, czy "Plastic" miałoby szansę ukazać się w jakimkolwiek innym wydawnictwie, ponieważ z pomysłem od razu przyjechał do siedziby Image. To zawsze jego pierwszy wybór i najczęściej jego pomysły doczekują się akceptacji. Oprócz "Plastic", wkrótce w barwach tego wydawnictwa pojawi się kolejny komiks sygnowany nazwiskiem Wagnera i będzie to "The Hard Place".

"Plastic #1" pojawi się na sklepowych półkach 19 kwietnia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz