niedziela, 12 marca 2017

ECCC 2016: Wieści od Fractiona, DeConnick i ich współpracowników

Podczas tegorocznego Emerald City Comic Conu odbyło się kilka paneli i spotkań z twórcami komiksów od wydawnictwa Image. Matt Fraction i jego życiowa partnerka Kelly Sue DeConnick byli na miejscu wyjątkowo aktywni i dostarczyli nam kilku interesujących wieści.
Najpierw Fraction, Chip Zdarsky i Annie Wu poinformowali, że komiks zapowiedziany wcześniej jako "The Recidivist", ze względu na prawa autorskie musiał zmienić tytuł na "Mr. Recidivist". O samym tytule nie wiadomo znacznie więcej niż dotychczas. Ma to być niecodzienny komiks superbohaterski. Jedna z zaprezentowanych na spotkaniu plansz przedstawiała herosa przypominającego nieco Batmana, stojącego przy plakacie z napisem "Bądź dobry". Fraction zapewnia jednak, że skoro komiks ten ma taką obsadę twórców, czytelnicy nie mogą spodziewać się niczego oczywistego.

Dowiedzieliśmy się także, że wzorem "The Wicked + The Divine", także i "Sex Criminals" otrzymywać będzie okazjonalne one-shoty, które ukazywać będą się między poszczeólnymi story-arcami. Pierwszy z nich dotyczyć będzie Sexual Gary'ego i przedstawi jego drogę na szczyt... oczywiście popularności ;) Co więcej, jeden z zeszytów stanowić będzie mały hołd dla pracy duetu Brubaker/Phillips z gościnnymi kolorami Elisabeth Breitweiser.

Terry Dodson zrealizuje komiksowy projekt z Mattem Fractionem. Jego tytuł to "Adventureman" i wbrew nazwie opowie nam o losach pewnej panny.

Opóźnienia dotykające "Bitch Planet" mają podłoże osobiste. Valentine De Landro pracuje jednak nad dziesiątym zeszytem i wkrótce będzie znana ostateczna data jego wydania. Trzeci story-arc przyjmie formę antologii róznych twórców wyselekcjonowanych przez DeConnick oraz De Landro.

Kolejnym komiksem, którym zajmie się DeConnick będzie "Parisian White" z rysunkami samego Billa sienkiewicza. Pojawi się także trzeci rozdział "Pretty Deadly"

Źródła: CBR oraz Newsarama

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz