poniedziałek, 13 marca 2017

Daniel Warren Johnson opowiada o "Extremity"

Już kilkanaście dni temu swój debiut na sklepowych półkach zaliczył pierwszy numer nowej serii od studia Skybound. Chodzi oczywiście o "Extremity" Daniela Warrena Johnsona, który udzielił serwisowi CBR wywiadu na jego temat. Zrobił to... dwa tygodnie temu, a ja dopiero dziś znalazłem chwilę na odkopanie tego mocno zakurzonego już linka. Czego zatem dowiedzieliśmy się na temat tego komiksu?
Johnson jest autorem dość popularnego w USA webkomiksu pod tytułem "Space-Mullet". Po ponad roku pracy nad nim, postanowił zająć się czymś odrobinę chociaż poważniejszym. Usłyszawszy od żony opowieść o pewnej żydowskiej rodzinie, w głowie zaczął kiełkować mu pewien pomysł. Przez wiele miesięcy ogólny koncept "Extremity" zmieniał się niejednokrotnie, lecz cały czas głównym wątkiem miało być przyjrzenie się wydarzeniom, które mogą spowodować rozpad rodziny.

Twórca nie wymyślił tytułu swojego komiksu. Zrobił to za niego jego przyjaciel, który po zapoznaniu się ze szczegółami fabuły zaproponował właśnie tytuł "Extremity".

Chociaż komiks opisywany jest jako historia zemsty, czytelnicy mogą przeżyć pewne zdziwienie podczas lektury. Johnson chciał na łamach "Extremity" pokazać, że tego typu fabuły nie muszą przypominać "Johna Wicka" czy "Kill Billa" i oprócz świetnie przedstawionej totalnej rozwałki można pokazać w nich nieco więcej. Skupienie się w komiksie na rodzinie sprawia, że poszczególne postacie, chociaż poszłyby za sobą w ogień, myślą inaczej i mają odmienne opinie na wiele tematów. To napędza relacje między nimi i wzmaga dynamikę komiksu.

Dla graficznej strony "Extremity" inspiracjami był świat "Star Wars", a także wiele klasycznych mang. Między innymi "Akira" oraz "Appleseed".

Źródło: CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz