środa, 1 marca 2017

Corey Lewis opowiada o "Sun Bakery"

Ci z Was, którzy bardzo mocno siedzą w amerykańskim rynku komiksowym, mogą kojarzyć nazwę "Sun Bakery". Tak właśnie nazywała się antologia krótkich form komiksowych autorstwa Corey'a Lewisa, która niegdyś ukazywała się w malutkim wydawnictwie Press Gang. Dziś, w mocno odświeżonej wersji, tytuł ten powraca na sklepowe półki. Tym razem od Image Comics.
"Sun Bakery" zbiera rozmaite prace Corey'a Lewisa. W barwach Press Gang ukazały się cztery numery i głównym celem twórcy było początkowo pokazanie prac tych nowej, szerszej publice. Początkowe trzy numery wyglądać będą niemal tak samo jak kilka lat temu (odświeżona zostanie tylko szata graficzna wstępu), zaś pierwsze różnice względem pierwszego wydania poznamy dopiero w zeszycie czwartym, gdzie pojawi się zupełnie nowa historia.

Od zeszytu piątego Lewis zacznie nam prezentować kompletnie nowy materiał, na czele z historią "Sharknife Lives". Będzie to wielki powrót postaci, dzięki której nazwisko twórcy zaczęło przebijać się nieco mocniej na rynku w USA. Lecz Corey Lewis nie tylko tego bohatera odświeży, ponieważ są plany także na powrót innych postaci z jego wcześniejszych dzieł.

Co ciekawe, według samego Lewisa, historie publikowane na łamach "Sun Bakery" nie są całkowicie niezależne względem siebie i jest to coś na kształt różnych komiksów osadzonych w jednym świecie.

Corey Lewis określa siebie mianem człowieka "z tej samej szkoły co Brian Lee O'Malley". Obaj panowie współpracowali kilka lat temu nad pewnym webkomiksem i do dziś nie nauczyli się wszystkich prawideł rynku. O ile jednak twórca "Snotgirl" podjął wyzwanie i pracuje nad serią ukazującą się w całkowicie tradycyjny sposób, "Sun Bakery" to jednak taka forma komiksu, przy której Lewis czuje się najlepiej.

Pierwsza odsłona "Sun Bakery" ukazała się 22 lutego.

Źródło: Newsarama

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz