piątek, 27 maja 2016

Kolejny nietypowy projekt wydawnictwa Image

Całkiem niedawno na sklepowych półkach ukazał się mariaż komiksu i piwa, a Image Comics już zapowiada kolejny, interesujący projekt. Tym razem będzie to one-shot "Black Light District" i być może komuś z Was ta nazwa już coś powinna mówić. O co dokładnie chodzi?
Otóż taki właśnie tytuł nosi publikowana w sieci antologia autorstwa Jesse Blaze Snidera - dość znanego w USA pisarza i muzyka, którego jedną z wielkich pasji są także komiksy. Wszak jego drugie imię to hołd dla pierwszego Ghost Ridera. Składająca się z sześciu komiksowych opowieści i zarazem opartych na tekstach twórcy antologia ukaże się także na papierze, dzięki wydawnictwu Image Comics. Premiera w październiku tego roku. Wśród rysowników między innymi Chris Burnham czy Jason Pearson.

Nazwa "Black Light District" pochodzi od studia Snidera, w którym to powstaje większość jego tekstów oraz utworów. Znajduje się tam mnóstwo plakatów z postaciami z komiksów oraz niewykorzystanych scenariuszy. Tak samo zresztą nazywała się jedna z jego płyt. Prace nad nią trwały około sześciu miesięcy, zaś antologia powstawała znacznie dłużej. Dla Snidera pisanie scenariusza komiksu okazało się być czymś znacznie prostszym, niż skomponowanie nowej piosenki. Zaskoczył go jednak ogrom innych obowiązków i dlatego też całość antologii "Black Light District" pokazana zostanie światu na papierze nieco później niż początkowo zakładał.

Ciekawostką jest fakt, że Snider planuje do każdej ze swoich opowieści z łamów zapowiedzianego komiksu stworzyć także animowany klip łączący muzykę oraz narysowane kadry. W chwili obecnej gotowe są trzy z nich.

Źródło: Newsarama

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz