poniedziałek, 23 maja 2016

Howard Chaykin podsumowuje swój najnowszy projekt

Już w lipcu pojawi się pierwszy numer kolejnego projektu Howarda Chaykina dla wydawnictwa Image. Będzie to składająca się z pięciu części miniseria "Midnight of the Soul", zaś legendarny twórca poświęcił kilka chwil, by udzielić wywiadu serwisowi CBR. Czy zdradził coś ciekawego? Sprawdźcie sami.
Akcja osadzona jest wroku 1950. Główny bohater komiksu - mężczyzna o imieniu Joel Breakstone, nie znajduje się w najciekawszym okresie swojego życia. Cierpi z powodu uzależnień od używek, miotają nim demony przeszłości, a życie prywatne sypie się coraz mocniej z każdą upływającą godziną. Co prawda żona Joela sama do świętych nie należy i konsekwentnie stara się jeszcze mocniej upodlić męża. W końcu okazuje się, że nie tylko Joel uważa swoją żonę za wroga. Gdy jej życie staje w niebezpieczeństwie, mężczyzna nie wie jak ma się zachować.

Na łamach "Midnight of the Soul" pojawi się dość nieoczekiwany wątek, ocierający się o science-fiction. Chaykin stosuje go jednak tylko po to, by mocniej rozwinąć postać Joela i chociaż będzie to miało wpływ na fabułę, to jednak na pewno nie taki, jak mogliście właśnie pomyśleć.

Chaykin opowiadał nie tylko o komiksie, ale także trochę o samym biznesie komiksowym. Co prawda twórca jest freelancerem, lecz lubi myśleć o sobie nie tylko jako o przedsiębiorstwie, ale także nie uważa by był "rysującym scenarzystą" czy "rysownikiem piszącym także scenariusze". Chaykin określa sam siebie jako "cartoonist", który w dodatku nieustannie musi dbać o własny rozwój, by nie przepaść w realiach trudnego rynku.

Źródło: CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz