czwartek, 9 kwietnia 2015

Wieści od twórców prosto z WonderConu

Wydawnictwo Image Comics nie pojawiło się na niedawno zakończonym WonderConie. Byli tam za to twórcy dla niego pracujący i podczas spotkań z fanami nawiązali do swoich obecnie tworzonych serii. Rick Remender, Ed Brubaker oraz Frank Barbiere nie zdradzili zbyt wielu ekscytujących informacji, dlatego też zbieram je tutaj w formie zbiorczej.
Jak się okazuje, Rick Remender jakiś czas temu korzystał z usług terapeuty. "Low" jest dla niego swoistą terapią - jest to opowieść w gruncie rzeczy optymistyczna, osadzona w bardzo niekorzystnych dla ludzkości czasach. Główna bohaterka komiksu jest dla scenarzysty uosobieniem kogoś, kim radzono mu być. Terapia wiele dała scenarzyście, dlatego też postanowił stworzyć dość osobiste dzieło, jakim jest właśnie "Low".

Remender był chwalony za dobór rysowników do swoich serii z Image Comics. Scenarzysta zdradził, że posiada specjalny notes w którym ma zapisane nazwiska artystów, z którymi chciałby współpracować. Jak dotąd najwyraźniej ani razu nie pomylił się w ocenie ich umiejętności.
--------------------------------------------------------------------
Ed Brubaker zasugerował, że w przyszłości może nawiązać współpracę z Becky Cloonan - rysowniczką ostatnio bardziej kojarzoną jako scenarzystkę "Southern Cross" czy "Gotham Academy" z DC Comics.

Ponadto dowiedzieliśmy się, że "Velvet" początkowo było planowane jako 80-stronicowy one-shot. Z czasem jednak historia rozrosła się do serii ongoing.
--------------------------------------------------------------------
Frank Barbiere z kolei krótko opisywał  wszystkie swoje projekty. "Five Ghosts" opisał jako najważniejszy z nich i zapewnił, że seria będzie wydawana tak długo jak będzie to możliwe. Obecnie tworzony jest scenariusz do 20 zeszytu i scenarzysta zapewnia, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

1 komentarz:

  1. Już gdzieś czytałem o tym, że Brubaker chciałby podjąć współpracę z Cloonan. Moja opinia co do tego jest jedna... TAK!

    Mam kilka takich swoich wyśnionych duetów, czasem się sprawdzają, na częśc czekam, ale o duecie Cloonan/Brubaker nigdy nie pomyślałem i teraz wiem, że wpadają do tej listy, hahaha.

    OdpowiedzUsuń