czwartek, 30 kwietnia 2015

Ales Kot zachęca do kupna "Material"

Czeski scenarzysta Ales Kot rozkręca się na dobre. Już wkrótce do sprzedaży trafi pierwszy numer serii "Material", która zapowiada się na całkiem interesujący komiks. Czy przebije poziomem niesamowite "Zero"? Nie mam pojęcia, ale możemy rzucić okiem na to, co twórca zdążył już zdradzić na temat swojego najnowszego komiksu.
Kot ma to do siebie, że naprawdę bardzo mało opowiada o swoich komiksach. W przypadku "Material" nie jest inaczej, gdyż twórca określa tytuł ten jako "historia o życiu". Ma ona skupiać się na wędrówce kilku osób, które pozornie nie są ze sobą zbytnio powiązane. Komiks ten w założeniu przypominać ma wielowątkowy serial telewizyjny i twórca liczy, że uda mu się zainteresować nim odbiorców. 

"Material" nie jest umieszczony w żadnych ważnych ramach czasowych. Czytelnik ma być zainteresowany jak przebiega konkretny wątek, a nie gdzie i kiedy.

Co ciekawe, w każdym numerze serii znajdują się powiększone marginesy, na których nierzadko pojawiać będą się odautorskie komentarze. Ponadto zeszyty zawierać będą eseje różnych twórców, które będą połączone tematycznie z tym, co działo się na poszczególnych stronach komiksu.

Jeśli kupicie pierwszy zeszyt "Material" i się on Wam nie spodoba, Ales Kot obiecuje zwrot poniesionych kosztów. Warunkiem jest jednak odesłanie komiksu na adres, który otrzymacie po napisaniu maila na prywatną skrzynkę mailową twórcy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz