sobota, 4 kwietnia 2015

Smutna wieść dla fanów "Umbral", dobra dla wielbicieli "The Fuse"

Czy wśród Was są osoby, które z niecierpliwością równą mojej wyczekiwały jakichkolwiek informacji o trzynastym numerze serii "Umbral"? Jeśli tak, to nie mam dobrych wieści. Antony Johnston na swoim blogu ogłosił zawieszenie prac nad komiksem.
Jak się dowiadujemy, decyzja ta została podjęta przez cały zespół twórców i jej powodem jest bardzo słaba sprzedaż komiksu. "Umbral" nie był na tyle chętnie kupowany, by zarobić na kolejne numery. I nie stało się to z dnia na dzień. Według Johnstona sytuacja taka miała miejsce już na początku drugiego story-arcu.

Z całością notki scenarzysty możecie zapoznać się TUTAJ.

Jednocześnie Johnston poinformował, że chociaż sprzedaż "The Fuse" nie różni się znacząco od tej jaką osiągało "Umbral", czytelnicy tego tytułu nie muszą się obawiać. Umowa między twórcami i wydawnictwem Image zakłada, iż seria ta zamknie się w czterech tomach i Johnston ma gwarancję wydania wszystkich numerów niezależnie od osiąganych wyników.

Jako iż posiadam w zeszytach wszystkie numery "Umbral" i byłem dużym fanem tej serii, muszę przyznać iż Wielka Sobota nie mogła się dla mnie zacząć od gorszej informacji.

2 komentarze:

  1. Strasznie szkoda, wydawało się naprawdę ciekawe. Co prawda nie czytałam, ale wisiało sobie na mojej wishliście i czekało, miałam zamiar zabrać się za to w niedalekiej przyszłości.

    OdpowiedzUsuń
  2. Trochę szkoda bo Umbral jakoś tak wrzuciłem na listę ewentualnych zakupów w TPB, teraz pewnie odpuszczę... ale grunt, że The Fuse, które uparcie kupuję w zeszytach uda się dozbierać w całości... czyli jednak plus.

    OdpowiedzUsuń