wtorek, 14 kwietnia 2015

Chip Zdarsky promuje "Kaptarę"

Poprzednim razem Chip Zdarsky nie zdradził zbyt wiele informacji na temat swojego nowego komiksu z Image Comics - "Kaptara". Czy trzy miesiące jakie minęły od tego czasu otworzyły bardziej mu usta? Okazuje się, że niezbyt. Na szczęście i tak uchylił nieco rąbka tajemnicy.
Przypomnę może, że "Kaptara" opisywana jest jako "gej-Saga w kosmosie" i jak dotąd niewiele więcej można było dowiedzieć się na temat tej serii. Wszyscy spodziewają się tego, że historia będzie bardzo zakręcona i niezbyt poważna. Zdarsky potwierdza tylko pierwszą z tych cech. Okazuje się, że twórca chce podejść do swojego nowego komiksu nieco inaczej i historia ma być utrzymana w nieco spokojniejszym, ale nie pozbawionym sporej ilości żartów tonie.

Keith Kanga - główny bohater serii - opisywany jest jako człowiek który sporo wycierpiał z powodu homofobii. Nie ukrywa tego, iż jest gejem, ale jednocześnie przeżył już wiele upokorzeń i poniżeń w związku ze swoją orientacją. Na początku komiksu coś w nim się zmieni i ta transformacja będzie główną osią "Kaptary". Scenarzysta zapewnia, że chciałby w swoim komiksie zamieścić możliwie jak najmniej "normalnych postaci", lecz nie ma tu na myśli jedynie orientacji seksualnej.

Pierwszy numer serii "Kaptara" pojawi się w sklepach komiksowych już 22 kwietnia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz