niedziela, 19 kwietnia 2015

Ed Brubaker o tworzeniu komiksów dla Image i nie tylko

Ed Brubaker to jest gość. Posiadł on niezwykłą umiejętność udzielania wywiadów tak interesujących, że czyta się je z zapartym tchem nawet wtedy, gdy nie mówi on w nich nic nowego. Tak jest właśnie i tym razem, ale pojawia się w nim kilka ciekawostek na temat jego komiksów z Image o których mogłem nie wspomnieć, więc właśnie teraz naprawię to przeoczenie.
Brubaker obiecał sobie dłuższą przerwę od pisania komiksów superhero, lecz jego umowa z Image Comics wcale nie zabrania stworzenia takowego. Właściwie trudno podejrzewać, by scenarzysta miał jakiekolwiek ograniczenia. Z wypowiedzi Brubakera wynika, że gdyby zażyczył sobie wydania czegoś już na pierwszy rzut oka kompletnie głupiego, Image Comics musi to zrobić.

Jak się okazuje, rok 2015 jest już teraz dla Brubakera najlepszym pod względem finansowym. Pierwsze numery "The Fade Out" sprzedają się na tyle dobrze, że przynoszą zysk dużo większy niż dotychczasowe komiksy tego twórcy.

"Velvet" od początku do końca rysować będzie Steve Epting. Pomimo tego, iż wiele osób marudzi na jego tempo pracy, Brubaker twardo i zdecydowanie odrzuca jakiekolwiek sugestie by wymienić tego artystę na kogoś szybszego.

Twórca wyjaśnił dlaczego do wydań zbiorczych nie dokłada tylu dodatków co do zeszytów. Wynika to z prostego rachunku - osoby które sięgają po wydania zbiorcze zawdzięczają ich istnienie odpowiedniej liczbie tych, którzy kupują zeszyty. Brubaker nie zamierza zmieniać modelu wydawniczego, ponieważ obecnie ważniejsze jest to, by jak najwięcej osób regularnie kupowało zeszyty i dzięki większej liczbie dodatków scenarzysta chce zatrzymać czytelników przy tej wersji komiksu.

1 komentarz:

  1. Lokus które z dodatków jakie znajdziemy w zeszytach Velvet tobie osobiście najbardziej przypadły do gustu?

    Może kiedyś zdecydujesz się napisać kilka słów - artykuł - o dodatkach jakie znajdziemy w komiksów Image?

    OdpowiedzUsuń