środa, 1 kwietnia 2015

Kickstarterowa wtopa z Image w tle

Jakiś czas temu Ben Acker oraz Ben Blacker ruszyli ze zbiórką na Kickstarterze. Fani ich autorskiego podcastu wpłacali pieniądze na to, by obaj panowie mogli przenieść bohaterów swoich audycji na karty komiksu. Cel szybko został osiągnięty, lecz dziś twórcy muszą tłumaczyć się z tego, jak wywiązali się ze swoich obietnic. Albo raczej dlaczego jak ich nie spełnili.
Mniejszym problemem dla sporej części wpłacających jest forma w jakiej ukazują się "Sparks Nevada: Marshal on Mars" oraz "Beyond Belief", ponieważ zmiana formy z powieści graficznej na dwie serie ongoing akurat nie budzi większych zastrzeżeń. To co jest problematyczne to film DVD z zapisem jednego z wydań specjalnych podcastu, który miał być przesyłany razem z komiksem i oba te prezenty miały być ponumerowane oraz podpisane. Niedawno minęły dwa lata od zbiórki na Kickstarterze, a komiks nie tylko nie został jeszcze wydany - podobno blokuje go Boom! Studios właśnie z powodu obu tytułów Image Comics - to jeszcze kilka dni temu Acker i Blacker przekazali, że filmy zostaną rozesłane bez autografów.

Jak tłumaczą twórcy, podpisywanie płyt DVD dodatkowo przedłuży czas oczekiwania na przesyłkę. Ku zdziwieniu fanów, ogłosili oni że osoby, które nie chcą otrzymać niepodpisanego filmu, mogą przysłać maila z rezygnacją. Lecz oczywiście nie oznacza to, że zostaną im zwrócone pieniądze. 

Moje osobiste odczucia są takie, że panowie Acker i Blacker w swoim tekście jasno stwierdzili, że za niedotrzymanie ich własnych obietnic z Kickstartera winni są wszyscy, tylko nie oni. Najbardziej dostało się imprintowi Archaia, obecnie części Boom! Studios, które nie chce opublikować powieści graficznej w nierozsądnie dużym jak na tego malutkiego wydawcę nakładzie. Ale tłumaczenie braku autografów napiętym harmonogramem? Sądzę że nie takiej końcówki istnienia podcastu "Thrilling Adventure Hour" chcieli jego bardzo liczni wielbiciele.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz