sobota, 27 lutego 2016

Top Cow zapowiada letni crossover

Niedawna zapowiedź gościnnego występu Davida Lorena z "Think Tank" w najnowszym numerze serii "The Tithe" była tylko pierwszą jaskółką. Tak, tak, już latem trzy z czterech serii autorstwa Matta Hawkinsa doczekają się minicrossoveru pod tytułem "Eden's Fall". Według zapowiedzi, całość zajmie ledwie trzy części i obejmie sierpniowe numery dwóch wspomnianych już tytułów, którym towarzyszyć będzie jeszcze "Postal". Więcej w dalszej części posta.
Hawkins twierdzi, że robienie dużych, rozbudowanych crossoverów nie ma jego zdaniem większego sensu, zaś połączenie prowadzonych przez niego serii jest już zaznaczane obecnie. Za przykład podaje najnowszy numer serii "The Tithe", gdzie pojawia się David Loren z "Think Tank", a na koniec jeden z bohaterów udaje się do miasteczka Eden, znanego z cyklu "Postal". Jak sama nazwa crossovera wskazuje, to właśnie tak rozegra się centralna część historii.

Matt Hawkins wymyślił fabułę całego crossovera, lecz jego współscenarzystą będzie Bryan Hill. Całość ma mieć formułę przystępną dla czytelnika, który nie zna każdego z wymienionych tytułów (chamski wtręt hejtera Top Cow: patrząc po wynikach sprzedaży, ogólnie mało kto kojarzy chociaż jedną z tych serii). Z przedstawionych przez Hawkinsa informacji wynika, że cykl "Think Tank" będzie częścią crossoveru dość iluzorycznie, ponieważ tylko na łamach tego tytułu akcja nie będzie osadzona w samym Eden i można odnieść wrażenie, że niejako został on dorzucony nieco na siłę. Tu podkreślić przy okazji trzeba fakt, że nowy wolumin tego komiksu miał ukazać się w grudniu, lecz został przeniesiony na kwiecień. To może odrobinę tłumaczyć nie do końca jasny jego udział w crossoverze.

Naturalnie wydarzenia z "Eden's Fall" mają mieć mocny wpływ na dalsze wydarzenia każdej z serii, które będą brać udział w crossoverze.

Źródło: CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz