sobota, 27 lutego 2016

Rzut oka na "The Nightly News: Anniversary Edition HC"

Na wydanie zbiorcze "The Nightly News" czyhałem od dawna, lecz jak to zwykle bywa, zawsze były bardziej palące wydatki komiksowe. W końcu jednak nadarzyła się okazja i szarpnąłem się nie na zwykłe wydanie, a na liczącą sobie już ponad cztery lata edycję jubileuszową, uświetniającą pół dekady mijające od publikacji pierwszego zeszytu. Jak się prezentuje, możecie sprawdzić w rozwinięciu posta.

Jako że jest to dopiero mój drugi deluxe z Image w kolekcji, moglem porównać ten komiks jedynie z "Saga Deluxe HC vol. 1". Rozmiary są te same, lecz dzieło Jonathana Hickmana nie posiada matowej okładki, a błyszczącą (czy jak to w sumie nazwać?). I to tak bardzo, że na poniższym zdjęciu widać całkiem dobrze odbicie moich rąk i aparatu, a także tysiąc odcisków palców, które po sobie zostawiłem.
Ponieważ komiks jest nieco większych rozmiarów, dobrze widać wszystkie malutkie przypisy autorstwa Hickmana, które w standardowym TP bywały naprawdę mikroskopijne. Fun fact: nie wiem czy tak powinno być, ale pierwsze otwarcie tego komiksu wyglądało dość zabawnie. Okładka bowiem była tak sztywna, że stawiała dość odczuwalny opór. Nie spotkałem się wcześniej z czymś takim.
Oczywiście nie mogło zabraknąć typowych dla Hickmana stron tego typu:
Dodatków jest dość sporo, chociaż większość miejsca zajmuje scenariusz Hickmana do pierwszego numeru miniserii. Nie jest to jednak surowy tekst, ponieważ zawiera cała masę poprawek, dopisków i odręcznych notatek. Można tu sobie porównać zatem pierwotny scenariusz z wersją ostateczną.
Ale to nie koniec dodatków. Kilkanaście stron zajmuje jeszcze "making of", gdzie Hickman tłumaczy kilka rzeczy, które zastosował w komiksie. Jest też parę stron o marketingu, moim zdaniem dość ciekawych. Ogólnie rzecz ujmując, zupełnie nie żałuję kupna tego tomu :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz