niedziela, 7 lutego 2016

Peter Milligan o drugiej szansie "The Discpline"

W marcowych zapowiedziach Image Comics pojawia się pierwszy numer "The Discipline" Petera Milligana oraz Leandro Fernandeza. Tytuł ten może być już znany... czytelnikom DC Vertigo. Dlaczego? Otóż to właśnie tam miał pierwotnie ukazać się ten komiks. Miał nawet datę premiery - grudzień 2013, lecz ostatecznie do niej nie doszło. Dziś, seria ukazywać się będzie pod szyldem Image Comics, zaś serwis CBR przypomniał wywiad z Milliganem sprzed kilku lat, a dodatkowo dodał do niego kilka zdań świeżego komentarza od twórcy.
I właśnie od tego update'u zacznę. Przeprowadzka z Vertigo do Image nie wpłynęła na formę komiksu. Twórcy przerobili tylko kilka stron, lecz geneza pozostała niezmienna - tytuł zaplanowany jest jako ongoing, lecz równie dobrze może zostać zakończony po pierwszym story-arcu, który liczyć będzie sześć numerów. Milligan nie ma żalu do DC - jego kontrakt był tak skonstruowany, że pozwalał wydawcy na rezygnację z publikacji komiksu i tak właśnie się stało.

Samo "The Discipline" opisywane jest jako thriller erotyczny z narracją w stylu wczesnych prac Milligana w Vertigo. Główna bohaterką komiksu będzie Melissa. Młoda dziewczyna przeprowadza się do Orlando, gdzie wkracza w kuszący świat magii oraz tego, co się za nią skrywa. Rozerwana między tym co odkrywa, a codziennym życiem, Melissa będzie w końcu musiała podjąć trudną decyzję: do którego świata należy?

Chociaż komiks reklamowany jest jako thriller erotyczny, to jednak scenarzysta przestrzega, by nie oczekiwać historii stricte o seksie. Czynność ta jest ważna w świecie bohaterów komiksu i na kartach "The Discipline" pojawi się sporo scen z nią, lecz jakiekolwiek próby powiązania tego z sukcesem "50 Twarzy Grey'a" są niewłaściwe.

Rysownikiem komiksu jest Leandro Fernandes, znany z innych projektów zrealizowanych z Milliganem, jak na przykład "The Names", czy też "Northlanders" oraz "StormWatch P.H.D.". Scenarzysta bardzo lubi pracować z tym rysownikiem i nie ukrywa, że czekał na premierę "The Discipline" w Image do momentu, w którym Fernandez będzie mieć czas tworzyć nowe numery.

"The Discipline #1" ukaże się 2 marca.

Źródło: CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz