piątek, 26 lutego 2016

Rios i Lim zapowiadają serię "Mirror"

Tak, tak, dobrze widzicie. Zapowiedziane już jakiś czas temu "Mirror" duetu Emma Rios (scenariusz) oraz Hwei Lim (rysunki) to jednak nie miniseria, jak początkowo zapowiadano, a pełnoprawny ongoing. Taką przynajmniej informację można było wyciągnąć z wywiadu, jaki obie panie udzieliły serwisowi Comic Alliance. Sprawdźmy zatem, co jeszcze miały do powiedzenia na temat swojej serii.
Brandon Graham zaproponował Emmie Rios udział w "8House" z myślą o tym, że zilustruje ona jeden z podcyklów tego ambitnego projektu. Artystka jednak była już wówczas zajęta rysowaniem dwóch innych projektów i było to dla niej niemożliwe, by dołożyła coś jeszcze do swojego grafiku. Zgodziła się jednak na napisanie scenariusza, chociaż zarazem była przerażona perspektywą pisania czegoś, co zilustruje ktoś inny niż ona sama. Tak było do momentu przypomnienia sobie wcześniejszej współpracy z Hwei Lim, której niczym nie skrępowana fantazja zachęciła Rios do pójścia po bandzie. "Mirror" ma być zatem komiksem, którego każdy rozdział ma pozostawiać czytelnika zszokowanego tym, co właśnie przeczytał. Nie tylko z powodu niespodziewanych zwrotów akcji, ale twórczynie gwarantują także duże fajerwerki graficzne.

"Mirror" od początku planowane było jako jeden z tych cykli "8House", który z czasem będzie mógł stać się samodzielna historią. Komiks nie dzieje się w jednej linii czasowej co inne historie cyklu, chociaż łączy się z nimi tematycznie. Rios zapowiada, że "Mirror" będzie opowieścią o naszych odbiciach. Scenarzystka chce zająć się istotą bycia człowiekiem, a jej środkiem przekazu będzie fantastyczny świat, który jeszcze mocniej ma pokazać ludzkie przywary. 

Twórczynie podkreślają przy tym, że niezwykle ważnym aspektem historii będzie pojawiająca się w niej architektura. Tutaj niezwykle ważny wydaje się udział Lim, która starannie próbowała tak zaprojektować każdą stronę, by nawet układ kadrów mógł się z czymś kojarzyć i nie był pozbawiony znaczenia. Rysowniczka jednak podkreśla, że niewiele mogłaby zdziałać, gdyby nie dysponowała sporym zaufaniem Rios, która pozwoliła jej na sporo swobody.  Scenarzysta przy tym podkreśliła, że gdyby sama ilustrowała "Mirror", komiks wyglądałby zupełnie inaczej.

Można zaryzykować stwierdzenie, że "Mirror" będzie komiksem romantycznym, lecz w bardziej literackim ujęciu. Historia skupiać się ma na związku dwojga osobników, który nie jest dobrze postrzegany. Rios jednak zapewnia, że inspirowała się przedstawicielami XIX-wiecznego romantyzmu, a nie cienkimi jak barszcz historiami z kina czy telewizji.

Rios i Lim mają już rozplanowane dwa story-arci i zapewniają, że będą one ukazywać się terminowo. Co dalej? To już zależy od odbioru czytelników.

Źródło: Comic Alliance

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz