sobota, 20 lutego 2016

Image zapowiada wznowienie pewnego starego projektu i origin Negana

W USA odbywa się właśnie kolejna edycja ComicPRO - najważniejszej konferencji sprzedawców i dystrybutorów komiksów. Na miejscu obecne jest także Image Comics, które zapowiedziało start publikacji nowego/starego tytułu. Będzie on nosić nazwę "Image+".
Od razu skojarzyłem pomysł ten z tytułem "Image Plus", który przewinął się przez ofertę Image w 1993 roku. Mam go w swoich zasobach i wydaje mi się, że wkrótce poświęcę mu jedną z odsłon "Z archiwum Image", lecz w skrócie mogę powiedzieć, iż zawierał on biogramy twórców-założycieli Image, ich najbliższych współpracowników oraz zapowiedział kilka nowych tytułów. Ukazał się tylko jeden numer.

Odświeżone "Image+" ma spełniać podobną rolę. Będzie to ukazujący się co miesiąc minimagazyn, który liczyć będzie 64 strony i kosztować dwa dolary. W środku znajdziemy wywiady z twórcami, previewsy czy też autorskie komentarze różnych wydarzeń na rynku. Całość skierowana będzie przede wszystkim do sprzedawców, lecz zdaniem Davida Brothersa - branding managera wydawnictwa Image - czytelnicy też znajdą tam coś dla siebie.

Te słowa akurat brzmią dość lakonicznie, ponieważ zapowiedziano także, że w każdym numerze znajdą się cztery strony premierowego materiału autorstwa Roberta Kirkmana i Charliego Adlarda, którzy zaprezentują nam origin Negana z "The Walking Dead". Całość zamknąć ma się w 48 stronach, co oznacza, że publikacja zajmie tuzin odsłon "Image+". Jak widać, wydawnictwo zakłada minimum roczny żywot periodyku i ma ku temu wszelkie powody, ponieważ projekt zapowiada się znacznie ciekawiej, niż na przykład dość podobne w formie "Marvel Previews", które od dłuższego czasu co miesiąc ląduje w sklepach komiksowych.

"Image+" zadebiutować ma w maju.

Źródło: CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz