piątek, 9 czerwca 2017

Ile zarabia Alex De Campi?

Ciekawą, zastanawiającą, ale i smutną wiadomością podzieliła się ze swoimi fanami Alex De Campi. Rzuciła tym samym cień na słowa wielu twórców, którzy zaświadczają o zupełnie odwrotnym trendzie. O co chodzi? Jak nie wiadomo o co, to chodzi o pieniądze.
Twórczyni scenariuszy do takich komiksów jak "No Mercy" oraz "Mayday" słynie z bezkompromisowości i bardzo często bez ogródek pisze ona to, co uważa za słuszne. Całkiem niedawno napisała na swoim Twitterze, że oba wspomniane tytuły z wydawnictwa Image Comics nie dały jej spodziewanego zarobku. Co więcej, po opłaceniu osób odpowiedzialnych za warstwę graficzną oraz edytorską, dla niej nie zostało już w zasadzie nic. Tym samym stanęło nieco w opozycji do takich twórców jak Scott Snyder czy Rick Remender, którzy swego czasu podkreślali, że na swoich autorskich projektach zarabiają więcej, niż na etacie w Marvelu czy DC.

Niestety, De Campi nie pokusiła się o rozwinięcie myśli. Wszak powodów takiego stanu rzeczy może być naprawdę wiele, jak chociażby mocne przestrzelenie zakładanego poziomu sprzedaży (zarówno "No Mercy" jak i "Mayday" hitami nie były) przy konstruowaniu kontraktów. Istotny jest jednak fakt. że po kilku latach w których mało który twórca narzekał na ten aspekt tworzenia komiksów dla Image, pojawiła się taka właśnie opinia i to od twórczyni, której kolejne działania jasno pokazują, że ma ona głowę na karku.

Źródło: Bleeding Cool

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz