wtorek, 6 czerwca 2017

Dustin Weaver zachęca do sięgnięcia po "Paklis"

Dustina Weavera kojarzyć możecie z kilku tytułów dla wydawnictwa Marvel Comics, w tym także z wydanej u nas "Nieskończoności". Obecnie w barwach Image Comics zadebiutowała jego autorska antologia, zatytułowana "Paklis". To właśnie na jej temat twórca porozmawiał sobie z przedstawicielem serwisu Newsarama.
"Paklis" nie ma zaplanowanej ilości numerów, lecz z wypowiedzi Weavera wynika, że projekt zaliczy co najmniej dziesięć odsłon. Na tyle bowiem zaplanowana jest jedna z historii, która ukazywać ma się na łamach antologii. Same komiksy, które pojawiają się na stronach "Paklis" to materiał zarówno już znany, jak i zupełnie świeży. Część z nich Weaver publikował w formie webkomiksów, część z kolei powstawała tylko do szuflady. Twórca zapewnia jednak, że nawet w przypadku projektów już znanych chociażby z Internetu, czytelnicy znajdą w "Paklis" coś nowego: kontynuację urwanych wątków lub narysowane na nowo strony.

Dla Weavera "Paklis" to spełnienie komiksowych marzeń. Twórca zawsze chciał publikować oc chce, kiedy chce i jak chce, a format antologii oraz specyfika wydawnictwa Image doskonale na to pozwala. Tytuł antologii to pomysł córki Weavera, która tak właśnie nazwała jednego ze swoich pluszaków, którym przypadkiem był Snowy z "Tintina".

Poszczególne historie znajdujące się na łamach antologii nie są osadzone w jednym świecie. Nie mają także zbyt wielu punktów wspólnych, więc znajomość poprzednich numerów nie jest całkowicie konieczna do czerpania radości z kolejnych. Weaver pisze i rysuje wszystkie zawarte w "Paklis" historie, lecz przy niektórych pomagali mu inkerzy i koloryści.

Źródło: Newsarama

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz