wtorek, 5 kwietnia 2016

Image Comics nawiązuje współpracę z DCBS

Wydawnictwo Image Comics ogłosiło, że jego usługa Image Direct, polegająca na dostarczaniu zamówionych przez czytelników komiksów prosto do domów, o której to swego czasu pisałem dość krytycznie, będzie teraz dostępna w ofercie DCBS. Co to oznacza dla czytelników?
Prawdę mówiąc, niewiele. DCBS, a więc Direct Comic Book Service, to jeden z najważniejszych sklepów Internetowych sprzedających wysyłkowo papierowe wersje komiksów. Jak podają różne źródła, jest to także jeden z największych klientów Diamond Comics. Dołączenie usługi Image Direct do ich oferty oznacza, że po roku od startu skorzystać z niej będą mogli mieszkańcy Alaski i Hawajów.

I to właściwie tyle nowości. Nielogiczny system cenowy i rabatowy zostaje utrzymany, lecz warto wspomnieć o tym, iż mimo to wokół Image Direct zaobserwować można pewne zainteresowanie.

Najbardziej intrygującą rzeczą w całym tym newsie jest jednak coś innego. Image Direct, to usługa kupowana bezpośrednio w wydawnictwie, a więc z pominięciem Diamond Comics. Tymczasem DCBS jest bardzo ważnym klientem tego dystrybutora, który może nie być zadowolony z faktu, że do umowy tej doszło najprawdopodobniej za jego plecami, ponieważ zarówno przedstawiciele Image Comics jak i samego sklepu odmówili jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie. Czas pokaże, czy wyniknie z tego coś dalej.

Źródło: Newsarama

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz