niedziela, 17 kwietnia 2016

IMAGE EXPO 2016: Leila del Duca opowiada o "Afar"

Czas na kilkanaście zdań o kolejnej zapowiedzi z niedawno zakończonego Image Expo. Tym razem pało na "Afar" autorstwa Leili Del Duca - rysowniczki "Shutter" do scenariusza Joe Keatinge'a, która tym razem zajmie się scenariuszem - oraz artysty Kita Seatona. Co prawda nie mieli za dużo do powiedzenia, ale projekt i tak brzmi całkiem interesująco.
"Afar" skupi się na dziewczynie o imieniu Boetema. Posiada ona niezwykła umiejętność - potrafi w astralnej formie pojawić się na dowolnym, innym świecie. Zdolność ta może okazać się bardzo przydatna w momencie, gdy jej brat wpadnie w nie lada tarapaty.

Komiks zapowiadany jest jako niezwykłe wizualnie science-fiction. W trakcie trwania historii lokacje zmieniać będą się bardzo często. Wśród nich zarówno wielkie miasta jak i pustkowia. Del Duca podkreśla, że świat przedstawiony na łamach "Afar" to kombinacja projektów w stylu Moebiusa z dodatkowym, technologicznym zacięciem.

Sama historia skierowana ma być przede wszystkim do nastolatków. Del Duca podkreśla, że chciała stworzyć taki komiks, jaki sama z chęcią przeczytałaby mając szesnaście lat. Dlatego też "Afar" obfitować będzie w wątki dotyczące przyjaźni i miłości, a także zażyłości między rodzeństwem głównych bohaterów. Całość potencjalnie zamyka się w jednym tomie, ale scenarzystka nie wyklucza możliwości powrotu do tego tytułu, w przypadku sukcesu wydawniczego.

"Afar" ukaże się w listopadzie tego roku, a kilka przykładowych stron możecie zobaczyć klikając w poniższy link źródłowy.

Źródło: Vox

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz