czwartek, 7 kwietnia 2016

Image na ekranach #39

Finał szóstego sezonu serialowego wcielenia "The Walking Dead" już za nami i... właściwie tylko na tej produkcji skupia się dzisiejsza odsłona "Image na ekranach". W rozwinięciu posta kilka newsów, będzie śmiesznie, będzie strasznie. Generalnie, dla każdego coś miłego. Zapraszam do lektury i uwaga, bo ukrywają się tam wredne spoilery.

Zacznę od wyników oglądalności. Ostatnie trzy epizody szóstej serii zanotowały następujące wyniki:

6x14 - około 12 686 000 widzów (wzrost o 1,25%)
6x15 - około 12 384 000 widzów (spadek o 2,38%)
6x16 - około 14 193 000 widzów (wzrost o 14,61%)

Jak więc widać, serial zanotował przyzwoity wzrost w trakcie emisji finału, lecz warto przy tym podkreślić, że nie był to nawet najchętniej oglądany epizod sezonu.

Źródło: Tv Series Finale
-------------------------------------------------------------------------------
Cliffhanger ostatniego odcinka szóstego sezonu poruszył fanów na całym świecie. Przypomnę (SPOILER) że widzimy w nim jak Negan zabija kogoś z obsady serialu, lecz całe ujęcie skonstruowane jest tak, że nie widzimy kto ginie (KONIEC SPOILERA).

Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, z jednej strony zaczęło się standardowe narzekanie i ból dupska, a z drugiej pojawiło się kilka fajnych inicjatyw i pomysłów. Zacznę od tego drugiego. Otóż jeden z fanów postanowił przyjrzeć, a raczej przysłuchać się ostatnim scenom odcinka i odkrył w tle coś, co może sugerować tożsamość zabitego.
Jeśli wziąć tę teorię serio, stoi to nieco w opozycji do słów samych aktorów, którzy zarzekają się, iż nie wiedzą kto zginął, a sprawa stanie się dla nich jasna dopiero w czerwcu, gdy wrócą na plan zdjęciowy. Twórcy zaś, którzy są zapewne doskonale poinformowani, nie puszczają pary z ust. Machina spekulacyjna się kręci w najlepsze.

Oczywiście fakt, że wszystkie odpowiedzi nie zostały podane na tacy, ewidentnie przeszkadza niektórym "fanom". I to na tyle, że stworzyli oni petycję w której ŻĄDAJĄ ujawnienia przez AMC tożsamości zabitego bohatera. Możemy się z niej dowiedzieć, że stacja ma czas do 30 maja i ma to nastąpić pod postacią krótkiego web-epizodu z kategorią wiekową R. Niestety obywatel Nowej Zelandii, który petycję stworzył, nie napisał w niej co się stanie, jeśli AMC nie spełni jego żądań. Czyżby masowy foch pięciu tysięcy osób, które w chwili obecnej podpisały dokument? :D

Źródło: Comicbook.com
-------------------------------------------------------------------------------
Tymczasem obecna już od jakiegoś czasu w naszej rodzimej telewizji stacja MGM zmieni nazwę na AMC. Nastąpi to 6 maja, a dla nas oznacza to jedną ciekawostkę. Otóż w ramówce przemianowanej stacji pojawi się "Fear the Walking Dead". Od 9 maja emitowane będą epizody pierwszego sezonu, zaś od 27 czerwca - drugiego (uwaga: tylko siedem pierwszych odcinków). W chwili obecnej nie wiadomo, czy tytuł serialu zostanie spolszczony.

Źródło: Na Ekranie
-------------------------------------------------------------------------------
Na koniec zaś, trailer drugiego epizodu gry od studia Telltale "The Walking Dead: Michonne". Do obejrzenia poniżej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz