środa, 6 kwietnia 2016

Steve Lieber opowiada o komiksie "The Fix"

Nick Spencer i Steve Lieber to duet, dzięki któremu powstała bardzo wysoko oceniana seria "Superior Foes of Spider-Man", oczywiście dla wydawnictwa Marvel Comics. Po sukcesie tym, panowie postanowili ponownie połączyć siły, lecz tym razem już w barwach Image. Ich wspólne dzieło nosić będzie nazwę "The Fix", a artysta udzielił dwóch wywiadów na jego temat. Najważniejsze informacje z nich znajdziecie poniżej.
"The Fix" skupi się na dwóch nietuzinkowych policjantach, którzy nie tylko mają bardzo nietypowe podejście do życia (jeden z nich myśli tylko o tym jakby tu się szybko wzbogacić), ale także niegasnące problemy w pracy. Ich towarzyszem jest pies o imieniu Pretzels the Beagle. Twórca ujawnia, że paradoksalnie będzie to jedyna postać z łam komiksu, który będzie się wydawał czytelnikowi autentycznie dobry. Bardzo ważnym bohaterem komiksu będzie samo miasto Nowy Jork. Lieber nigdy w nim nie był dłużej niż przez parę dni, dlatego większość rzeczy rysował na podstawie zdjęć znalezionych w Internecie. Jak jednak twierdzi, jest bardzo ważną rzeczą to, by miasto bło wiernie odwzorowane.

Pomysł na "The Fix" narodził się tuż po zakończeniu pracy tego duetu dla Marvela. Lieber twierdzi, że rozmawiał ze Spencerem na temat ewentualnych nowych projektów i otrzymał kilka pomysłów scenarzysty. Ten na "The Fix" okazał się najciekawszy i obaj panowie szybko rozpoczęli pracę nad nią. Te jednak z wielu powodów przeciągały się w czasie (pierwsze zapowiedzi serii pojawiały się jeszcze w 2014 roku). Teraz jednak wszystko idzie w dobrym tempie.

Zapytany o długość trwania "The Fix", Lieber odpowiedział, że "nie wie jak długo będzie nad nią pracował, ale chciałby, aby seria doczekała się na tyle opasłego omnibusa, by mógł nim nokautować swoich wrogów" :) Artysta dodał, że chociaż sam słynie w dotrzymywania miesięcznych terminów, nie jest do końca pewien czy "The Fix" nie doczeka się przerw między kolejnymi story-arcami. Jeśli tak, to raczej dla odpoczynku Nicka Spencera, który jest bardzo zajętym scenarzystą.

"The Fix" ma być komiksem po pierwsze zabawnym, a dopiero potem skupiającym się na sensacyjnej fabule. Lieber dotąd nie był kojarzony z tego typu produkcjami, a i sam artysta sądził, że nie odnajdzie się w takiej konwencji. Dziś żałuje, że nie spróbował tego wcześniej.

Lieber zdradził, że na swoim komputerze osobistym ma wiele niewykorzystanych materiałów komiksowych, ale wśród nich nie ma niczego, co mógłby pokazać swoim dzieciom. W przyszłości chciałby wykonać taki właśnie komiks.

Źródła: Newsarama oraz Bleeding Cool

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz