poniedziałek, 11 kwietnia 2016

IMAGE EXPO 2016 (i nie tylko): Brian Azzarello o swoich projektach dla Image Comics

No to najwyższa pora nadrobić kilka zaległości z Image Expo, chociaż tym razem nie tylko. Otóż post ten dotyczyć będzie nie tylko zapowiedzianego na wspomnianym konwencie "Moonshine" z rysunkami Eduardo Risso, ale także widniejącego w ostatnich zapowiedziach "3 Floyds: Alpha King". Oba tytuły wydają sie być całkiem ciekawymi pozycjami. I chociaż scenarzysta nie miał aktualnie zbyt dużo do powiedzenia na ich temat, kilka informacji poznaliśmy.
Zacznę od "Moonshine". Azzarello i Risso, jak wiele znanych duetów wcześniej, postanowili stworzyć coś, co należeć będzie tylko i wyłącznie do nich. Komiks ten mógł trafić do absolutnie każdego wydawnictwa, ale rozmowy z Ericiem Stephensonem przekonały ich, że najlepszym wyborem będzie Image Comics.

Dla duetu tego projekt ten nie będzie zbytnio różnił się od poprzednich kolaboracji. Nowością będzie tylko (albo aż) fakt, że Risso sam ma zająć się kolorowaniem poszczególnych stron "Moonshine". Obaj twórcy uważają, że miks historii gangsterskiej z horrorem nie był zainspirowany niczym szczególnym. Głównymi bohaterami historii będą przede wszystkim źli kolesie. Czytelnik ma w pewnym sensie nie być do końca pewnym, komu powinien kibicować.

Ponieważ komiks opowiada o czasach prohibicji, zapytano twórców o ulubione koktajle. Brian Azzarello stwierdził, że jego ulubionym jest ten Mołotowa ;)

"3 Floyds: Alpha King" to z kolei, jak sama nazwa wskazuje, kooperacja Azzarello z... producentem piwa. Założyciel browaru - Nick Floyd - będzie współscenarzystą miniserii i wspólnie przedstawią oni czytelnikowi historię człowieka, który przez swoje zamiłowanie do piwa, wpada w niemałe kłopoty. Interesować zaczyna się nim bowiem demon o imieniu, nomen omen, Alpha King. 3 Floyds ma ponoć gotowe uniwersa dla każdego ze swoich piw... znaczy się bohaterów ;)

Teraz cytat dotyczący wyboru Simona Bisley'a na stanowisko rysownika komiksu: "I’ve never worked with Simon before, but we bonded over beers in Poland, and swore an oath to work together". Zatem nasz kraj ma swój mały udział w powstaniu tej miniserii!

Azzarello stwierdził, że w przypadku sukcesu, pojawią się kolejne komiksy "oparte" na innych piwach. Najbardziej chciałby zająć się tym o nazwie "Zombie Dust".

Źródła: CBR oraz Comic Alliance

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz