czwartek, 7 kwietnia 2016

IMAGE EXPO 2016: Fala zapowiedzi nowych tytułów!!!

Nie ma się co oszukiwać, że czekaliście na coś innego. Od momentu pierwszych zapowiedzi tegorocznego Image Expo chyba wszyscy spodziewaliśmy się całej fali nowych tytułów i nie ma wątpliwości - wydawnictwo stanęło na wysokości zadania. W rozwinięciu posta znajdziecie krótkie opisy wszystkich zapowiedzianych komiksów, zaś bardziej szczegółowo zajmę się nimi wszystkimi dopiero po Pyrkonie.
Oto zatem lista tego, co zostało zapowiedziane. Kolejność alfabetyczna:

"Afar" (Leila Del Duca/Kit Seaton)
Powieść graficzna. Stanowiąca mocny miks fantasy i science-fiction historia, skupiająca się na naprawianiu pewnych błędów zagrażających znanemu nam światu. W tle podróże w czasie oraz przekraczanie granic światów równoległych. Premiera w listopadzie.

"Black Cloud" (Ivan Brandon & Jason Latour/Greg Hinkle & Matthew Wilson)
Witamy w świecie, gdzie idea jest groźna bronią, a w walkach wygrywa najlepszy pomysł. Tytuł opisywany jako "połączenie Jessici Jones oraz Królika Rogera" i stanowić będzie przede wszystkim noirową, detektywistyczną opowieść, a skupić ma się na historii rebeliantki, która z jakiegoś powodu opuszcza swój świat i przybywa do naszego.

"The Black Monday Murders" (Jonathan Hickman/Tomm Coker)
Tytuł nawiązuje do słynnego wydarzenia z 1987 roku, lecz według zapowiedzi Hickmana, ma być to historia o szkole magii. Oczywiście nietypowa, ponieważ ważnym wątkiem wydaje się być jej płynność finansowa. Ogólna zapowiedź jest mocno wymijająca i scenarzysta twierdzi, że wszystko wyjaśni się dopiero podczas lektury pierwszego zeszytu.

"The Divited State of Hysteria" (Howard Chaykin)
Kolejna historia legendarnego twórcy w barwach Image skupi się na przygotowaniach do przeprowadzenia kolejnego, wielkiego zamachu terrorystycznego na terenie USA. Chaykin zapewnia, że wszystkie postacie występujące w tytule będą bardzo niejednoznaczne, a akcja wartka i możliwie jak najbardziej zbliżona do prawdziwych działań.

"Glitterbomb" (Jim Zub/Djibril Morisette)
Seria opowiadająca o aktorce, która nie może znaleźć dla siebie żadnej roli ze względu na swój wiek. Zawiedziona i wściekła na panujące w Hollywood zasady, postanawiam je zmienić w sposób tak brutalny, jak tylko jest to możliwe.

"Horizon" (Brandon Thomas & Juan Gedeon/Frank Martin)
Tytuł wydawany będzie przez studio Skybound. Opowie nam historię mieszkańca planety, która staje u progu wojny z Ziemią. Kobieta dołącza do małego składu, którego zadaniem jest powstrzymać ludzkość za wszelką cenę. Tytuł promowany jest hasłem "Przetrwanie to nie tylko ludzki instynkt" i ma w niekonwencjonalny sposób opowiedzieć o popełnianych przez nas błędach.

"The Hunt" (Colin Lorimer)
Wydawcą będzie studio Shadowline. Tytuł skupi się na dziewczynie, która była świadkiem tego, jak złowrogie wróżki Sluagh wyrywają duszę jego umierającego ojca. Od tego czasu walczy ona o jej odzyskanie, by jego rodzic mógł umrzeć niepotępiony na wieki. Całość mocno oparta jest na irlandzkich mitach i podaniach.

"Isola: Island of the Dead" (Brenden Fletcher/Karl Kerschl)
2/3 składu odpowiedzialnego za powstanie "Gotham Academy" dla DC Comics przedstawia zupełnie nową historię. Królowa Olwun zamieniona została w tygrysa przez jej złowrogiego brata. Ten zginął z ręki Rooka - kapitan straży królowej, lecz to nie odczyniło uroku. Teraz obie kobiety muszą wyruszyć na wyspę umarłych dusz, by znaleźć tę należącą do Olwun i tym samym uratować całe królestwo. Start komiksu przewidziano dopiero na przyszłoroczną wiosnę, lecz jego pierwsze zwiastuny pojawią się już znacznie wcześniej.

"Kill or be Killed" (Ed Brubaker/Sean Phillips)
Tego akurat wszyscy się spodziewali: nowa seria kultowego duetu pojawi się jeszcze w tym roku. Historia skupi się na mordercy, który pozbawia życia innych złych ludzi i wpływie jego działań na jego najbliższe otoczenie. Brubaker opisuje tytuł jako "miks Breaking Bad oraz Życzenia Śmierci, z wyraźnymi śladami przygód Spider-Mana z lat siedemdziesiątych". Czy to może się nie udać?

"Lake of Fire" (Nathan Fairbairn/Matt Smith)
Rok 1220. W Pirenejach rozbija się statek kosmiczny, zaś jego pasażerowie nie są zbyt przyjaźnie nastawieni. Walczący wówczas ze sobą żołnierze dwóch przeciwnych armii muszą połączyć siły, gdyż stanowią jedyną linię obrony przed zabijaniem niewinnych. Tyle tylko, że najpierw muszą zwalczyć wzajemna niechęć.

"Moonshine" (Brian Azzarello/Eduardo Risso)
Twórcy legendarnej serii "100 Naboi" ponownie łączą siły i przedstawiają powieść o gangsterach, wilkołakach i prohibicji. Pewien członek gangu wysłany zostaje na misję, polegającą na zdobyciu pewnego dość istotnego i należącego do wilkołaka artefaktu. Problem w tym, że mężczyzna nie tylko ma problem z uzależnieniem od alkoholu, ale także cierpi na liczne utraty przytomności. Premiera w październiku tego roku.

"Motor Crush" (Cameron Stewart & Brenden Fletcher/Babs Tarr)
Trio odpowiedzialne za świetnie przyjęte odświeżenie "Batgirl" z DC New 52 tym razem przedstawi nam komiks o dziewczynie, która za dnia ściga się w wyścigach motorowych, zaś nocami robi dokładnie to samo, tyle tylko że w nielegalnych zawodach. Dlaczego to robi? Tego już dowiemy się z lektury komiksu.

"Prima" (Jen Van Meter/Rick Burchett)
Za dnia primabalerina, nocą zawodowa złodziejka. Historia zapowiadana jako miks komedii romantycznej oraz powieści przygodowej, z akcją osadzoną w latach 40 i 50 ubiegłego stulecia. Tytuł wyróżniać ma bardzo nietypowa warstwa graficzna.

"Prince of Cats" (Ronald Wimberly)
W skrócie: "Romeo i Julia" w bardzo niekonwencjonalnym ujęciu. Będzie to przedruk komiksu wydanego niegdyś przez DC Vertigo. Wimberly więcej czasu poświęcił jednak na tłumaczenie, dlaczego żadna z jego zeszłorocznych zapowiedzi nie doczekała się realizacji.

"Rockstars" (Joe Harris/Megan Hutchinson)
Jackie Meyer to wielki fan muzyki i tego, co kryje się za nią. Co jakiś czas dowiaduje się on wielu ciekawych legend miejskich i z przerażeniem odkrywa, że większość z nich nie tylko jest prawdziwa, ale także i szalenie niebezpieczna. Seria ongoing, której każdy story-arc ma być osobną historią i dziać się w trakcie innego okresu muzycznego z dziejów USA.

"Romulus" (Bryan Hill/Tim Nelson II)
Członkini tajnego, rzymskiego zakonu, opuszcza jego szeregi wskutek prywatnej tragedii. To jednak nie jest koniec jej problemów, ponieważ byli zwierzchnicy nadal mają wobec niej konkretne plany, lecz jest bardzo mało prawdopodobne, by przypadły one kobiecie do gustu.

"Seven to Eternity" (Rick Remender/Jerome Opena)
Znany i lubiany duet opowie nam historie umierającego rycerza oraz pewnej przeklętej rodziny, przed którymi to postawiony zostaje trudny wybór: ratować świat przed brutalnym demonem czy też przyjąć jego ofertę i pomóc mu w podbiciu ludzkości. Twórcy nie ukrywają mocnych inspiracji dorobkiem Moebiusa.

"Surgeon X" (Sarah Kenny/John Watkiss)
Tytuł który wywołał niemałe poruszenie, przede wszystkim ze względu na to, że edytorką komiksu będzie sama Karen Berger - legendarna założycielka i wieloletni szef DC Vertigo. Rosa Scott to chirurg operujący w swojej własnej piwnicy. Jej rodzina to miks naprawdę pokręconych ludzi, zaś ona sama przeciwna jest panującym elitom rządowym oraz prawu. Wkrótce stane się ważnym ogniwem w sprawie, która może zaważyć na losach wielu osób. John Watkiss to były profesor anatomii i możemy spodziewać się dość dokładnych rysunków ludzkiego ciała.

"Vs" (Ivan Brandon/Esad Ribic)
W niedalekiej przyszłości wojna stała się rzeczą sprywatyzowana i sprzedawana stacjom telewizyjnym jako kolejne show. Tytuł skupi się na postaci Sady Flynn, który to nie do końca odnajduje się już w wojennej rzeczywistości, lecz wciąż zabiega o uznanie. To czyni z niego ulubieńca widzów i kogoś, kogo nienawidzą producenci. To oznacza spore kłopoty.

"Winnebago Graveyard" (Steve Niles/Alison Sampson)
Historia rodziny, która wyjeżdża na wakacje, a wskutek pewnych komplikacji trafia do miasteczka pełnego satanistów. Twórcy określają tytuł jako "maksymalnie brutalny horror dla młodszego czytelnika". Z jednej strony w zapowiedziach wspomniana jest brutalność i nagość, a z drugiej zaś Sampson stwierdza, że będzie to idealny tytuł dla trzynastolatków.

Uff... I to tyle. Dajcie znać w komentarzach co przypadło Wam do gustu :)

Źródło: Comic Alliance

3 komentarze:

 1. Jako komiksowemu neoficie niewiele mówią mi (w zdecydowanej większości) nazwiska twórców, ale tematycznie najbardziej ciekawią mnie Horizon, The Hunt, Seven to Eternity oraz Vs.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tylko "Moonshine" I "Kill or be Killed"
  Czyli będzie więcej kasy na zbiorcze od
  DC, a dużo tego wyjdzie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pożyjemy, poczekamy zobaczymy, coś dobrego się na pewno trafi, od przybytku głowa boli mniej niż portfel

  OdpowiedzUsuń