czwartek, 21 kwietnia 2016

IMAGE EXPO 2016: Brubaker i Phillips o swoim nowym projekcie

Czas najwyższy trochę nadrobić zaległości. Wciąż bowiem zostało mi do opisania kilka newsów z tegorocznego Image Expo, a czasu niedużo. Dziś w kilku zdaniach opiszę o co chodzi w najnowszym projekcie niesamowitego duetu Ed Brubaker/Sean Phillips.
Głównym bohaterem komiksu będzie dwudziestokilkuletni mężczyzna, którego cechą charakterystyczną jest bycie introwertykiem. Wskutek pewnych wydarzeń, zostanie on zmuszony do zakładania maski na twarz i zabijania co miesiąc jednej osoby. "Kill or be Killed" zapowiadane jest przez Brubakera jako połączenie "Życzenia śmierci", "Breaking Bad" oraz... komiksów ze Spider-Manem z lat 70-tych ubiegłego stulecia.

Twórca bardzo mocno chce poruszyć wątek tego, jak człowiek zmienia się pod wpływem czynienia zła, nawet jeśli robi to wbrew swojej woli. Ciekawostką jest fakt, że główny bohater sam może wybrać kogo chce zabić i jego przemyślenia z tym związane będą najważniejszym elementem tytułu.

Autorzy przyznają, że być może znacznie bardziej ekscytujące byłoby uczynienie głównym bohaterem kogoś młodszego, a nie zarazem męża, ojca i człowieka, który poznał już moc ekscytacji i ryzyka. Jednakże z ich punktu widzenia, powolny rozpad świata tej postaci jest czymś, o czym tak naprawdę chcą pisać.

Źródło: USA Today

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz