czwartek, 7 kwietnia 2016

IMAGE EXPO 2016: Rusza program "Creators for Creators"

Wieści z Image Expo 2016 czas rozpocząć. Jedną z ciekawszych informacji, jaką można było tam poznać, było ogłoszenie startu inicjatywy "Creators for Creators". O co w niej chodzi? Tego oczywiście dowiecie się z dalszej części posta.
Otóż "Creators for Creators" to program wydawnictwa Image, które raz do roku będzie wybierało twórcę lub zespół twórców, który otrzyma 30 tysięcy dolarów na start publikacji swojego komiksu. Pieniądze te będą pochodzić od samych twórców, którzy dorzucać będą się do puli.
 
Pierwsza odsłona programu sfinansowana została przez takie nazwiska jak: Charlie Adlard, Jordie Bellaire, David Brothers, Kelly Sue DeConnick, Nick Dragotta, Leila del Duca, Matt Fraction, Kieron Gillen, Jonathan Hickman, Joe Keatinge, Robert Kirkman, Jamie McKelvie, Rick Remender, Declan Shalvey, Fiona Staples, Eric Stephenson, C. Spike Trotman oraz Brian K. Vaughan.
 
Co najważniejsze, wybrany twórca lub zespół twórców będzie miał całkowitą dowolność co i gdzie opublikuje. Image Comics nie będzie przymuszać takiej osoby do wydania komiksu w jego barwach, wszak nie jest nawet jedynym wydawnictwem wspierającym akcję, zaś jedynym obowiązkiem laureata jest publikacja komiksu w przeciągu roku od otrzymania pieniędzy.
 
Szczegółowe warunki ubiegania się o wspomnianą kwotę można znaleźć TUTAJ.

Źródło: CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz