piątek, 29 kwietnia 2016

Brian K. Vaughan krótko o swoim wpływie na świat "The Walking Dead"

Po wielu tygodniach oczekiwań, w końcu ukazał się one-shot "The Walking Dead: The Alien", którego autorami są Brian K. Vaughan oraz Marcos Martin - twórcy serwisu Panel Sindicate. Publikuje on komiksy, za które możecie zapłacić ile chcecie, co nie tylko okazało się strzałem w dziesiątkę, ale także dostarczyło nam tak dobry komiks jak "The Private Eye". Vaughan opowiedział serwisowi CBR o swoim projekcie przy trupim uniwersum.
Jako że w newsie pojawiają się spoilery, dalsza część w rozwinięciu posta.

"The Walking Dead: The Alien" prezentuje czytelnikom losy młodszego brata Ricka Grimesa, który podczas początków zombie-apokalipsy znajdował się w Barcelonie. Przypomnę tylko, że komiks znajduje się w oficjalnym kontinuum.

Vaughan zdradził, że Robert Kirkman dał mu całkowitą dowolność przy tworzeniu scenariusza do komiksu, oczywiście pod warunkiem, że nie rozwali on ciągu fabularnego. Twórca mógł użyć absolutnie wszystkich postaci, lecz zdecydował się na stworzenie nowych. Akcja została osadzona w Barcelonie, ponieważ pochodzi z niej Marcos Martin i tym samym mógł on wykazać się przeniesieniem na karty komiksu okolic, które doskonale zna. Ponadto prawdopodobnie Kirkman w swojej serii nigdy nie "opuści" terenu USA.

Jeff i Claudia - główni bohaterowie "The Walking Dead: The Alien", są od siebie tak różni, jak tylko to możliwe. Mężczyzna nie wydaje się być typem twardziela, czego totalnie nie można powiedzieć o kobiecie. Zresztą w komiksie znajduje się scena, w której przywdziewa ona... rycerską zbroję. I to nie jest żart. Kirkman ponoć powiedział, że żałuje iż sam na to wcześniej nie wpadł.

Tu jeszcze macie taki filmik:
Wywiad obfituje w informacje na temat serwisu Panel Sindicate, które możecie znaleźć klikając w poniższy link źródłowy.

Źródło: CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz