środa, 1 lutego 2017

25 lat Image Comics - Comics Alliance szaleje

Jak już kilkukrotnie pisałem na blogu, tegoroczny luty spędzimy świętując dwudziestopięciolecie wydawnictwa Image. Z tej okazji będę się starać wyłapywać i linkować Wam interesujące teksty i filmiki dotyczące naszego ulubionego wydawnictwa. Na dobry początek Comics Alliance, które przez ostatnie dwa dni zasypało swoich czytelników ciekawostkami o Image Comics. Wszystkie do znalezienia w rozwinięciu tego posta.

Na początek filmik:

Często wspominam na blogu o "typowym stylu lat dziewięćdziesiątych". Comic Alliance uważa, że najciekawszym symbolem tego okresu jest "Savage Dragon" Erika Larsena.

Nie można zapomnieć o "Spawnie". Ten tekst przypomina początki tegoż bohatera i jak wielki wpływ miał na liczne grono czytelników.

Jak "Astro City" Kurta Busieka niezależnie od DC i Marvela odmieniło komiks superbohaterski? Tego dowiecie się klikając w ten tekst.

Co Joe Marudeira chciał zaadoptować na amerykańskim rynku przy pomocy swojego "Battle Chasers"? Sprawdźcie pod tym linkiem.

Kolejny filmik:

Kieran Schiah - jeden z redaktorów Comics Alliance - wspomina o tym, jak "Invincible" wprowadziło go w świat komiksów autorskich.

I wreszcie kilkanaście zdań o tym, jak "Gen13" wprowadziło nową, mocno kontrowersyjną jakość do komiksów o nastolatkach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz