niedziela, 11 września 2016

Remender o najnowszych numerach "Black Science"

Kolejny rozdział historii snutej przez Ricka Remendera i Matteo Scalerę na łamach "Black Science" rozpoczęty. Seria lada moment zaliczy swój 25 numer i tym samym  była to okazja, by móc porozmawiać z serwisem Newsarama. Czego ciekawego się dowiedzieliśmy?
Najnowszy story-arc utrzymany będzie w klimatach fantasy, zaś historia skupi się na staraniach Granta McKaya, który będzie chciał odzyskać uprowadzoną wcześniej córkę. Seria ponownie mocniej skupi się na przeskokach pomiędzy kolejnymi świata. Remender starał się trzymać bohaterów nieco dłużej na konkretnych świata, lecz teraz uznał, że czas ponownie nieco przyspieszyć.

Tym razem Matteo Scalera inspirował się grecką oraz nordycką mitologią, a ponadto dziełami Jacka Kirby'ego oraz Moebiusa. Remender cieszy się, że wszyscy rysownicy z którymi pracuje w Image nie tylko świetnie ilustrują komiksy, ale także potrafią wziąć na siebie część odpowiedzialności za prowadzenie historii. Takim artystom łatwiej pisze się scenariusze.

Pia, córka Granta, staje się coraz ważniejszym ogniwem komiksu. Jej historia jednak pełna jest pewnych niedopowiedzeń i wcale nie jest powiedziane, że poznamy wszystkie jej szczegóły. Remender przyznaje, że nieco ważniejsze dla niego jest to, co dzieje się tu i teraz, a ponieważ zbliżające się odsłony "Black Science" mocno zmienią status quo głównych bohaterów, może nie znaleźć miejsca na wydarzenia z przeszłości. większość flashbacków, która pojawiała się na łamach komiksu była zaplanowana z dużym wyprzedzeniem. Przeszłość Pii do nich nie należy.

W najnowszych numerach dowiemy się nieco więcej o tajemniczym Mister Blokku.

Dotąd Remender mówił, że zaplanował "Black Science" na 38 numerów. Teraz jednak dodał, że wciąż ma kilka pomysłów w zanadrzu i możliwe, że jednak z nich skorzysta.

Źródło: CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz