sobota, 3 września 2016

Brian K. Vaughan o najnowszym story-arcu w "Sadze" (SPOILERY!)

Parę dni temu do sprzedaży trafił najnowszy, 37 już numer "Sagi". Tym samym twórcy rozpoczęli siódmy już story-arc, otwierający trzeci duży rozdział tego komiksu. Dla serwisu CBR była to idealna okazja do tego, by porozmawiać z Brianem K. Vaughanem.Najważniejsze informacje znajdziecie w rozwinięciu posta, ponieważ pojawiają się spoilery.
Najnowsza historia nosi tytuł "The War of Phang" i ma mieć zupełnie inny wydźwięk niż to, co dotychczas prezentowano na łamach komiksu. Na pierwszym planie znajdą się oczywiście Marko i Alana, którzy po kilku miesiącach rozłąki wreszcie odzyskali Hazel. Biorąc pod uwagę także fakt, że spodziewają się oni także drugiego dziecka, dynamika w tej niezwykłej rodzinie będzie duża, zaś jak zapewnia Vaughan, przyniesie mnóstwo zabawnych i wzruszających momentów. Coraz większą rolę odgrywać będzie mała Hazel. To nie jest już niemowlak, jakiego pamiętamy z początkowych rozdziałów komiksu. Dziewczynka dorasta, ma coraz większą świadomość otaczającego jej świata, a i coraz częściej widoczny będzie trudny charakterek, odziedziczony po matce.

Brian K. Vaughan przyznał, że był bliski porzucenia kariery scenarzysty komiksowego, zanim "Saga" ujrzała światło dzienne. Nie zdradził jednak, czy miało to coś wspólnego z tym, że swego czasu DC Vertigo odrzuciło pomysł na tę serię.

Petrichor ma szansę stać się bardzo ważną postacią w historii Hazel. O ile twórcy nie zabiją jej przy najbliższej okazji ;)

Nowa historia na łamach serii ma mocno zaskakiwać czytelników. Vaughan stwierdził, że wiązać będzie się to z licznymi powrotami postaci, których czytelnicy mieli prawo nie spodziewać się już ujrzeć. Z kolei konsekwencje historii mają być naprawdę potężne.

"Saga Deluxe HC Book Two" ma być dostępne w sprzedaży na początku przyszłego roku. Twórcy obecnie mocno pracują nad materiałem bonusowym, którego ma być mniej więcej tyle samo, co w pierwszym tomie.

Na koniec ciekawostka. zapytany o kondycję finansową "Sagi" Vaughan odpowiedział, że kilkanaście następnych numerów on i Staples mogliby sfinansować z pieniędzy, które otrzymują za sprzedaż samego pierwszego tomu serii (ponad milion sprzedanych kopii, licząc wszelakie edycje). Dzięki temu właśnie mogą spokojnie publikować zeszyty w cenie 2,99$ i dawać tam nie tylko podwójny cover autorstwa artystki, ale także 23 strony komiksu bez reklam, a także parę stron niedostępnych nigdzie indziej dodatków.

Źródło: CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz