piątek, 30 września 2016

Image na ekranach #54

Nie planowałem już kolejnej odsłony tej rubryki przed wyjazdem do Łodzi na MFKiG, ale pojawiło się parę newsów, z którymi nie chcę zalegać, stad też ta nieco skrócona odsłona "Image na ekranach". Trzy newsy, wszystkie znajdziecie w rozwinięciu posta.

Na dobry początek nawiążę do poprzedniej odsłony, gdzie pisałem iż trzynasty epizod drugiego sezonu "Fear the Walking Dead" zaliczy na 99% kolejny wzrost poziomu oglądalności. No więc przeliczyłem się, ponieważ tegotygodniowe wyniki z nagrywarek DVR były wyjątkowo mizerne, przez co ostateczny wynik wyniósł około 3 491 000 widzów, co daje spadek o 3,46% względem odcinka dwunastego.
------------------------------------------------------------------------
Frank Darabont kontratakuje. Twórca wytoczył ciężkie działa i pozywa stacje AMC za, jego zdaniem, złamanie kontraktu. W 2011 roku, w trakcie trwania drugiego sezonu "The Walking Dead", został on zwolniony przez włodarzy stacji i utrzymuje on, że podpisany kontrakt na to nie pozwalał. Teraz domaga się on odszkodowania za poniesione straty... chociaż nie do końca wiadomo jakie, w wysokości skromnych 280 milionów dolarów. Stacja AMC zdecydowanie odrzuca te oskarżenia i w chwili obecnej wszystko wskazuje na to, że sprawa zakończy się na sądowej wokandzie. Nastąpi to w 2018 roku, chyba że obie strony pójdą wcześniej na ugodę.

Jak wyliczono, gdyby Darabont otrzymał kwotę, jakiej się domaga, mógłby kupić sobie trzynaście nowiutkich myśliwców F-16 :)

------------------------------------------------------------------------
Tymczasem w programie "Super-Fan Builds" pojawił się jegomość, który zaprezentował ręcznie wykonaną replikę topora Spawna.
Już samo wykonanie projektu jest bardzo sympatyczne, a warto jeszcze wspomnieć o tym, że twórcy - grupa zapaleńców ukrywająca się pod pseudonimem "Man At Arms" - wykonała topór we współpracy z Toddem McFarlane, który dostarczył im projektu. Jak sami przyznają, to nie jest dokładna kopia broni używanej przez antyherosa w komiksach i można tu mówić o niewykorzystanym pomyśle twórcy postaci, lecz sam fakt jego udziału w powstawaniu repliki podwyższa niejako całość przedsięwzięcia.

Klikając w link źródłowy możecie zobaczyć topór w akcji, a także przyuważyć bardzo przyjemną replikę Violatora. UWAGA! Filmik nie był zbyt chętny do współpracy i musiałem się trochę napocić, by któraś przeglądarka łaskawie go odpaliła. Być może jednak Wy nie będziecie mieli tego problemu :)

Źródło: CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz