wtorek, 27 września 2016

Image na ekranach #53

Czyszczenia się z zaległości ciąg dalszy. Tym razem uznałem, ze wieści serialowych, bo one zdominują całkowicie dzisiejszą odsłonę "Image na ekranach", jest już wystarczająco wiele, by napisać w miarę rozsądnej długości posta. Zatem lecimy z tym koksem i wszystko znajdziecie w rozwinięciu posta.
Kolejne dwa komiksy rodem z Image mają szansę zadebiutować na małym ekranie. Znacznie poważniej wyglądają możliwości ekranizacji "Postal" ze studia Top Cow. Prawa wykupiła platforma internetowa Hulu, która od jakiegoś czasu coraz mocniej chce wchodzić w produkcję seriali. Historia miasteczka, w którym żyją i starają się funkcjonować przestępcy zaintrygowała ich na tyle, że projekt ma już w swoim otoczeniu kilka potencjalnych nazwisk. Wśród nich Setha Hoffmana - jednego z producentów "The Walking Dead". Oczywiście w całość zamieszani są również Matt Hawkins oraz Marc Silvestrii i zastanawia tylko brak nazwiska Bryana Hilla - współtwórcy komiksu.

Źródło: Comicbook
----------------------------------------------------------------------------
Drugim komiksem z szansami na telewizyjną ekranizację jest "Trees" Warrena Ellisa i Jasona Howarda. Jak donosi CBR, sam Tom Hardy i jego firma wykupiła prawa do przeniesienia komiksu na mały ekran, a NBCUniversal International Studios wydaje się być mocno zainteresowane skorzystaniem z tej okazji. Niestety w chwili obecnej nie wiadomo nic ponadto. Firma Hardy'ego nie ma na razie na swoim koncie wielu sukcesów (sprzedaż serialu "Taboo" do BBC One), ale kto wie, może tym razem będzie inaczej.

Źródło: CBR
----------------------------------------------------------------------------
Nie do końca rozumie dlaczego tak się dzieje, ale pomimo mizerności prezentowanej przez "Fear the Walking Dead", najnowsze odcinki delikatnie odbijają się od dna i zaliczają wzrosty oglądalności. Wyglądają one następująco:

2x11 - około 3 401 000 widzów (wzrost o 13,71%)
2x12 - około 3 616 000 widzów (wzrost o 6,32%)
2x13 - około 3 300 000 widzów, lecz wyniki są podane bez nagrywarek DVR, co oznacza, że jeszcze dość solidnie wzrosną i na 99% serial zaliczy kolejny wzrost.

Oczywiście nie zmienia to faktu, że serial nadal notuje potężny spadek względem pierwszego sezonu.
---------------------------------------------------------------------------- 
Generalnie podoba mi się fakt, że twórcy serialowego wcielenia "The Walking Dead" jak tylko mogą unikają spoilerowania tożsamości ofiary Negana (chociaż plotki krążą nieustannie i pewne imiona powtarzają się w nich na okrągło) i puszczają trailery skupiające się na innych aspektach fabuły. Jeden z nich daje większe spojrzenie na Królestwo i postać Ezekiela.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz