wtorek, 20 września 2016

Hołd Dustina Weavera dla założycieli Image

Dustin Weaver opublikował w sieci kilka ilustracji swojego autorstwa, które przedstawiają bohaterów pierwszych komiksów wydawnictwa Image Comics. Dwa z nich zaprezentowałem na łamach wczorajszych "Deviacji",dziś czas na kolejne.

Jednakże dlaczego rysownik zdecydował się na ten krok. Otóż dla niego Image Comics jest firmą szczególnie bliską sercu. Posłużę się cytatem z bloga "Kolorowe Zeszyty":  

"W 1993 roku mając 13 lat zdiagnozowano u niego chorobę Hodgkina, nowotwór układu limfatycznego, którego objawy podobne są do przeziębienia. Historia jego walki z chorobą dotarła do studia WildStorm, a więc miejsca gdzie pracował Jim Lee - ulubiony artysta komiksowy walczącego z rakiem chłopca. Lee nie zastanawiając się zbyt długo, zaprosił go do siebie. Po latach Weaver wciąż jest pod wrażeniem tego, jak zachował się jego idol. Jedna z największych gwiazd amerykańskiego rynku pokazała mu swoje studio, poznała ze swoimi kumplami, Portacio i Silvestrim, podarowała mnóstwo komiksów i czapeczkę, którą jego mały gość nosił przez cały okres chemioterapii. Właśnie wtedy Dustin postanowił spełnić swoje marzenia o zostaniu twórcą komiksowym."

Wspomniane ilustracje znajdziecie w rozwinięciu posta.
Źródło: CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz