czwartek, 11 grudnia 2014

Johnston o nowy story-arcu w "The Fuse"

Antony Johnston dobrym scenarzystą jest. Jego dwie serie publikowane przez Image Comics spotykają się z ciepłym przyjęciem krytyki, ale niekoniecznie można o nich mówić jako o hicie sprzedażowy. Na szczęście zarówno "Umbral" jak i "The Fuse" nie mają zamiaru zbyt szybko się skończyć. Ta druga seria niedawno ruszyła ze swoim nowym story-arciem, a scenarzysta udzielił z tej okazji wywiadu serwisowi CBR.
Fabuła podejmie wątki nielegalnych zawodów sportowych, które stają się dość popularne na gigantycznej stacji kosmicznej. Zawodnicy ścigają się na specjalnych pojazdach, a scenarzysta wpadł na taki pomysł, ponieważ jest wielkim fanem serii filmów "Szybcy i Wściekli". Kostiumy zawodników oraz wygląd ich maszyn zaprojektował w całości Justin Greenwood. Czytelnicy powinni zwrócić mocną uwagę na fakt podjęcia się przez twórców odpowiedzi na pytanie: jak bardzo policjanci pracujący na stacji olewają prawo i swoje obowiązki.

Oczywiście Antony Johnston nie ma zamiaru ograniczać tego, czym "The Fuse" zasłynęło w początkowych numerach. Nadal będziemy mieli do czynienia z czystą, detektywistyczną robotą. Zmieni się jednak nieco relacja pomiędzy Klem i Ralphem - głównymi bohaterami komiksu. Ponadto w historii pojawi się mnóstwo nowych postaci, w tym także dwójka innych policjantów pracujących na stacji.

Tajemnicza historia z przeszłości Ralpha nie została zapomniana. Twórcy "The Fuse" nie zamierzają jednak zbyt szybko zdradzać szczegółów tego wątku.

Ósmy numer serii tworzonej przez Johnstona i Greenwooda dostępny jest od wczoraj w sklepach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz