środa, 3 grudnia 2014

Ciąg dalszy nastąpi

Zapowiedzi 25 numeru serii "The Manhattan Projects" mogły sugerować, że doczekamy się końca tego tytułu. Potwierdzać te przypuszczenia mógł brak obecności kolejnych zeszytów w zapowiedziach na grudzień, styczeń i luty, a także ogłoszenie startu kolejnej serii autorstwa Jonathana Hickmana. Kilka dni temu wspomniany zeszyt ukazał się i scenarzysta uznał, że najwyższa pora zaprzeczyć tym domysłom.
Otóż dowiedzieliśmy się, że 26 zeszyt cyklu "The Manhattan Projects" powinien zostać opublikowany w marcu 2015 roku. Będzie to idealny punkt zaczepienia dla nowych czytelników, a jednocześnie spory szok dla tych, którzy są z komiksem od samego początku - a więc także i dla mnie. Hickman zapowiedział, że o ile zespół tworzący komiks pozostanie bez zmian, o tyle możemy spodziewać się dużych zmian w formie opowiadania historii. Dowiedzieliśmy się, że zmianom ulegnie sposób narracji, a samo "The Manhattan Projects" przestanie być pozycją quasi-drużynową i opowiadać będzie opowieści o jednym członku lub części ekipy znanej z kart tytułu. Ponadto skróceniu ulegną story-arci, dotąd liczące regularnie po pięć zeszytów.

Niestety, to wszystkie informacje jakie zdradził Hickman. Na więcej szczegółów będziemy musieli poczekać aż do końcówki pierwszego kwartału przyszłego roku.

3 komentarze:

 1. Ja w sumie nie rozumiem jednego, MP ma wszystko co powinno mnie kupić w komiksie, a nie mogę się wkręcić tak jak powinienem... a np. z East Of West nie mam najmniejszego problemu i uwielbiam tę serię (ale może to kwestia konwencji).

  Los MP jest mi tym bardziej obojętny od czasu gdy Hickman ogłosił The Dying And The Dead i mimo dość lakoniznego opisu jestem cholernie ciekawy tej serii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się obawiam, bo zbieram tę serię i bardzo ją lubię. Pierwsze trzy tomy oceniam bardzo wysoko, czwarty odrobinkę gorzej, ale już o piątym czytam w necie kiepskie opinie. Pożyjemy, zobaczymy. Na chwilę obecną cieszę się, że to nie koniec.

   Usuń
  2. No ja planuje drugie podejście do MP ale i tak nie wcześniej niż po starcie nowego projektu Hickmana bo najpierw muszę się przekonać czy ta seria da radę.

   Usuń