poniedziałek, 1 maja 2017

Pyrkonowe zapowiedzi Non Stop Comics, Mucha Comics, Planety Komiksów oraz Waneko!

Za nami kolejna odsłona Pyrkonu i zarazem czwarta, na której miałem okazję się pojawić. Jednocześnie była to pierwsza edycja tego festiwalu, który nieco poważniej niż zazwyczaj potraktowała część wydawców komiksowych (i czas pokaże, czy była to dla nich dobra decyzja), w związku z czym pojawiło się mnóstwo zapowiedzi. O tych związanych z Image w miarę możliwości starałem się donosić na Facebooku, teraz zrobię to zbiorczo tutaj. Jest naprawdę dobrze :) Zapraszam do rozwinięcia posta.

Zaczęło się już w festiwalowy piątek, gdy wydawnictwo Non Stop Comics ujawniło kolejne zapowiedzi i jednocześnie pierwsze, które zawierają tytuły z Image Comics.
Jak niezbyt wyraźnie widać, wymieniono tu trzy tytuły od Image. Są to "Chrononauts" Marka Millara i Seana Murphy'ego (jak dotąd jeden tom, ponoć w planach jest kolejny), fenomenalny "Head Lopper" Andrew McLeana (jeden tom dostępny, drugi w trakcie publikacji) oraz kolejna świeżynka - "Lake of Fire" Nathana Fairbairna oraz Matta Smitha (miniseria zakończona, jeden tom). Niestety nie są znane szczegóły dotyczące wydań. Mamy je poznawać sukcesywnie wraz z podpisywaniem konkretnych umów.

Osoby zawiedzione faktem, że to "tylko tyle" uspokajam - wydawnictwo stara się o podpisanie umów na kilka kolejnych tytułów od Image i jeśli tylko obrastająca już powoli w legendę, szanowna pani agentka wydawnictwa nie będzie robić kolejnych problemów, na Komiksowej Warszawie ujawnione zostaną kolejne tytuły. Jako że coś tam wiem ;) mocno trzymam kciuki. Jeśli chociaż część zdradzonych mi tytułów potwierdzi się, będziecie zadowoleni.

Tymczasem przejdźmy do soboty. Pół godziny przed Pyrkonowym panelem wydawców, Mucha Comics ujawniła swoją kolejną zapowiedź. Tym razem padło na "Descendera" Jeffa Lemire'a i Dustina Nguyena.
W Stanach dostępne są już trzy tomy (wszystkie zrecenzowane na blogu), w czerwcu pojawi się czwarty, zaś od lipca rozpocznie się publikacja piątego story-arcu. Także i tutaj nie zostały podane konkrety, lecz pierwszy tom pojawić ma się w tym roku i na pewno będzie to twarda oprawa.

Na wspomnianym panelu wydawców pojawiła się także pani Maria z Planety Komiksów i kolejny raz zadeklarowała, że wydawnictwo stara się o prawa do publikacji drugiej części "Black Kiss" Howarda Chaykina. Czas pokaże czy dojdzie to do skutku.
I na koniec niezbyt dobre wieści. Na miejscu obecny był także przedstawiciel wydawnictwa Waneko, który starał się nie mówić tego wprost, lecz z paru wypowiedzi można było wywnioskować, iż firma nie jest zbytnio zadowolona z wyników osiąganych przez "Sunstone" oraz "Wolverine: Snikt!". Można więc przypuszczać, że publikacja pierwszego z wymienionych tytułów zostanie zakończona na tomie piątym, według słów Stjepana Sejica stanowiącym zakończenie pierwszego dużego rozdziału tej opowieści.

Źródła: Facebook oraz spędzanie czasu na Pyrkonie :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz