środa, 24 maja 2017

Głębiej po kieszeni czyli zapowiedzi Image na sierpień

Pojawiły się zapowiedzi Image Comics na tegoroczny sierpień (oraz częściowo i wrzesień). Tutaj jak zwykle powinienem napisać, że zajmę się nimi dokładniej przy okazji najnowszego preordera na ATOM Comics, lecz niestety nie mogę tego zrobić. Image bowiem najwyraźniej zmieniło politykę cenową i muszę o tym napisać parę zdań. Komplet zapowiedzi znajdziecie po kliknięciu w poniższy obrazek.
https://imagecomics.com/content/view/image-solicitations-for-august-2017
Dotychczasowy standard prezentował się następująco: zeszyty w cenie 2,99$ lub 3,99$. Wydania zbiorcze od 9,99$ do 14,99$, za wyjątkiem pozycji bardziej obfitych w ilość stron. Niestety w sierpniowych zapowiedziach ceny poszły odczuwalnie w górę. Wśród siedmiu pierwszych numerów nowych tytułów nie ma ani jednego w cenie 2,99$. Kilka serii dotąd ukazujących się w tej cenie drożeje o dolara ("Horizon" oraz "I Hate Fairyland"), lecz to akurat zdarza się bardzo często. Mocniej po kieszeni dostaną fani wydań zbiorczych. W cenie dziesięciu dolarów pojawia się jedynie nowa antologia "Annual", lecz brak skrótu TP przy opisie sugeruje, że być może wcale nie jest to trejd, a mocno pogrubiony zeszyt. Zapowiedziano trzy zbiory nowych serii ("Extremity", "Magdalena" oraz "The Old Guard") i każdy z nich nie tylko nie ma promocyjnej ceny, to jeszcze oferowany jest w cenie 16,99$. Zdecydowanie najśmieszniejsze jest to w przypadku tego drugiego, gdyż zbiór składać się będzie raptem z czterech zeszytów. Tę samą kwotę przyjdzie nam zapłacić za większość zbiorczych kontynuacji znanych już serii (wyjątkami są trzeci tom "Paper Girls" oraz "Action Figure Collection", oferowane za 12,99$), co oznacza podwyżkę o dwa dolary. Patrząc na rzeczy, które zamówię, przyjdzie mi zapłacić łącznie o siedem dolarów więcej, niż gdyby to miało miejsce przy starych cenach. Niby niedużo, ale niestety z tego powodu zmuszony jestem i tak nieco okroić swoje plany.

Mój koszyk zakupów wyglądać będzie następująco: "Black Magick #7", "Copperhead vol. 3", "Descender #23", "Horizon #13", "I Hate Fairyland #15", "Lazarus: X+66 #2" oraz "Low vol. 4". Jest to niestety nieco mniej, niż początkowo zakładałem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz