piątek, 19 maja 2017

Devin Grayson o wznowieniu "User"

W grudniu ubiegłego roku pojawiła się informacja o wznowieniu komiksu "User" autorstwa Devin Grayson, Johna Boltona oraz Seana Phillipsa. Wówczas prorokowałem, że na sklepowych półkach pojawi się ono w kwietniu. No cóż, pomyliłem się o miesiąc, ponieważ komiks ten pojawił się w sprzedaży przedwczoraj. Z tej okazji scenarzystka udzieliła wywiadu serwisowi Newsarama.
Pierwotnie opowieść ta opublikowana została w 2001 roku przez DC Vertigo jako trzyczęściowa miniseria w prestiżowym formacie. Nigdy nie została opublikowana w wydaniu zbiorczym i właśnie to teraz ulegnie zmianie. Devin Grayson chciała zrobić to już znacznie wcześniej, ale musiała czekać, aż prawa autorskie. Wydanie zbiorcze w całości zaprojektował Sean Phillips, zrobił on także nową okładkę.

Przypomnę, że "User" to historia osoby będącej "gender fluid", co oznacza że jej tożsamość płciowa i seksualna jest niezależnie zmienna. Meg, bo o niej właśnie mowa, ponadto znajduje się na życiowym zakręcie. Ukojenie znajduje w grze MMO, gdzie tworzy postać biseksualnego paladyna. Te niepozorne zdarzenie sprawia, że Meg odkrywa siebie i swoją seksualność zupełnie na nowo. Devin Grayson nie ukrywa, że "User" jest bardzo osobistą historią, której sporo elementów zostało zaczerpniętych z jej własnego życia.

Grayson trochę obawia się tego, że komiks mocno się postarzał. Gra MMO pokazana w jej komiksie to nic innego, jak całkiem popularne wówczas rozgrywki tekstowe na chatroomach. Zmieniło się także podejście ludzi do Internetu, a także jego ważność w życiu jednostki. Niektóre elementy komiksu faktycznie mogą okazać się niezrozumiałe dla kogoś, kto od małego używał Twittera czy Facebooka.

Twórczyni powiedziała, że z przyjemnością stworzyłaby kontynuację "User", ale tylko w tym samym gronie. To niejako z automatu oznacza, że nic takiego prędko nie powstanie, ponieważ Sean Phillips ma dość napięty grafik, a John Bolton świetnie odnalazł się w webkomiksach.

Źródło: Newsarama

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz