niedziela, 25 grudnia 2016

Rick Remender o finałowych (!!!) numerach "Black Science" (spoilery!)

"Invincible", "Revival", "Nailbiter" oraz "Black Science" - co łączy wszystkie te tytuły? To, że ich twórcy zapowiedzieli ich finały! Tak, tak, przygody Granta McKay'a i jego przyjaciół podróżujących po kolejnych, alternatywnych światach, już wkrótce doczekają się swojego zakończenia. Nastąpi to najprawdopodobniej wraz z premierą 38 odsłony serii. Odetchnijcie zatem z ulgą, ponieważ na sklepowych półkach pojawił się dopiero 26 numer, zaś jeśli czytacie tylko polskojęzyczną wersję od Taurusa, nie zaglądajcie do rozwinięcia posta.
"Black Science #26", które miało swoją premierę całkiem niedawno, skupiło się na Pii McKay, ujawniło niebezpieczną i narcystyczną naturę tajemniczego Mister Blocka, a także zaoferowało czytelnikom powrót opętanej przez tajemnicze stworzenie Chandry. To jednak nie wszystko, co Rick Remender przygotował na jak się okazało, ostatni story-arc na łamach serii.

Przede wszystkim warto podkreślić, że finałowa historia w "Black Science" liczyć będzie aż trzynaście odsłon serii (prawdopodobnie będzie to rozbite na dwa wydania zbiorcze). Pierwsza z nich prezentuje nam punkt widzenia córki Granta McKay'a. Remender podkreśla, że jest to jedyna postać serii, której "myśli" jak dotąd nie słyszeliśmy i bardzo mocno chciał to zmienić. Zabieg ten sprawił, że czytelnik ma szansę zobaczyć nieco inne spojrzenie na kolejnego z bohaterów, a dokładnie Kadira. Ten odegra niebagatelną rolę w finałowej historii, a jego zachowania i decyzje będą jeszcze bardziej niejednoznaczne.

To jednak nie dotyczy Mister Blocka. Ten jest po prostu zły do szpiku kości i nie należy spodziewać się w jego przypadku rozwiązań, które nadadzą jego poczynaniom jakikolwiek odcień szarości.

Co w kolejnych numerach? "Black Science #28" sugeruje wizytę w świecie, w którym w jakimś sensie obecni są superbohaterowie.

Źródło: CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz