piątek, 2 grudnia 2016

Nietypowy crossover na łamach "Shutter"

Joe Keatinge oraz Leila Del Duca, a więc twórcy dość popularnej serii "Shutter", postanowili w nietypowy sposób uczcić za jednym zamachem dwa jubileusze - 25 numer ich dzieła oraz 25 urodziny Image Comics. Dlatego też 28 grudnia dojdzie do nietypowego crossovera.
Otóż fabuła tego komiksu skupi się na podróżach po alternatywnych wszechświatach, dzięki czemu główna bohaterka "Shutter" spotka na swojej drodze najbardziej ikoniczne postacie wydawnictwa Image. Będą to takie tuzy jak Spawn, Savage Dragon, Glory, Shadowhawk, Witchblade czy Invincible. 

Wszystko to jest to możliwe dzięki zgodom, jakie udzielili twórcy owych postaci. Joe Keatinge wspomina jednak, że nie było to szczególnie trudne. Scenarzysta nie tylko wsławił się pracą przy serii "Glory" czy "Tech Jacket" (z uniwersum Kirkmana), ale także jest wielkim entuzjastą modelu pracy dla wydawnictwa Image. Dlatego też bez problemów mógł skorzystać z kilku spośród najważniejszych postaci tej firmy.

Także i Leila Del Duca cieszy się z możliwości rysowania tych postaci i uważa, że jest to dla niej specjalne wyróżnienie. Zauważyła ona, że gdyby nie sukces Image i większości bohaterów, którzy gościnnie pojawią się w 25 numerze "Shutter", komiks ten mógłby w ogóle się nie pojawić, ponieważ na rynku nie byłoby wydawnictwa tak otwarcie podchodzącego do projektów autorskich.

Źródło: CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz