środa, 14 grudnia 2016

Jak to jest z tymi komiksami za 25 centów?

Lutowe zapowiedzi wydawnictwa Image Comics wprawiły w niemałe zakłopotanie sklepy komiksowe w USA. Sprzedawcy obawiali się bowiem, że pojawiająca się tam komiksy za 25 centów sprawią, że będą oni musieli dopłacać do interesu. Aby uniknąć nieporozumień, głos zabrał dyrektor sprzedaży wydawnictwa.
Poziom rabatu Diamonda dla sprzedawców zależy od ich poziomu zamówień. Nie każdy łapał się do kategorii D, która uprawnia do zamawiania z 50% rabatem względem ceny okładkowej. Tymczasem wyliczono, że koszt dostarczenia pojedynczego egzemplarza do sklepu wynosi tyle, że jeśli nie należy się do kategorii D, dla sklepu będzie to nieopłacalny interes. Pojawiły się głosy, że sklepy albo nie będą zamawiać tych zeszytów wcale, albo sprzedawać je będą w cenie powyżej sugerowanej.

Corey Murphy - dyrektor sprzedaży Image Comics - ogłosił, że dla wydawnictwa kluczowe jest wspieranie sklepów. Dlatego też podjęto decyzję, iż każdy sprzedawca detaliczny wspomniane trzy zeszyty od Image może kupować z rabatem kategorii D.

Przypomnę, że w lutym za 25 centów będziemy mogli kupić "The Walking Dead #163", "Invincible #133" oraz "Outcast #25".

Źródło: Newsarama

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz