środa, 8 czerwca 2016

Mark Millar przedstawia całą armię debiutujących twórców

W połowie lipca, nakładem wydawnictwa Image ukaże się "Millarworld Annual 2016" i wydaje się, że być może nie będzie to kolejny festiwal zachwytów Marka Millara nad samym sobą. Okazuje się bowiem, iż do stworzenia tego okolicznościowego wydania, scenarzysta zaprosił spora gromadę debiutujących oraz szerzej nieznanych twórców.
Pomysłodawca "Millarworld Annual 2016" przyznał, że mógłby zaprosić do stworzenia krótkich historii praktycznie każdego twórcę, lecz przypomniał sobie, jak ciężko jest przebić się do mainstreamu. Jak stwierdził Millar, w USA nie ma takiego magazynu jak "2000AD", które zawsze promowało ciekawych, młodych twórców. Scenarzyście udało się tam przebić i teraz chciałby on chociaż trochę zrobić to samo dla innych. Ponadto uznał, że jeśli będą pracować oni nad popularnymi postaciami, ich wysiłki zostaną dostrzeżone przez większą ilość osób.

Zespoły twórców, które udzielają się na łamach "Millarworld Annual 2016", wybrane zostały spośród setek nadesłanych zgłoszeń. Millar twierdzi, że w przypadku większości z nich jest absolutnie zdziwiony, że jeszcze nie osiągnęli dużej popularności.

Pomału już rozpoczynają się przygotowania do stworzenia annuala na rok 2017. Jak twierdzi twórca, on i jego współpracownicy będą chcieli przyciągnąć jeszcze więcej chętnych i dać im znacznie więcej miejsca. Oczywiście znów postawią na mało znane nazwiska, a tym razem nawet jeszcze mocniej, ponieważ 75% zgłoszeń do tegorocznego wydania pochodziło spoza USA i Wielkiej Brytanii.

Millar podkreślił, że jego jedyny aktywny udział w tworzeniu annuala, to sprawowanie pieczy nad poprawnością scenariuszy względem wydanych już komiksów.

To jak, jesteście zainteresowani?

Źródło: CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz