sobota, 21 grudnia 2013

Powrót zza grobu i nie myślę tu o zombie

Image Comics zaskoczyło nieco informacją, że w marcu przyszłego roku do oferty wydawnictwa wskakuje kontynuacja serii "Stray Bullets" Davida Laphama. Tytuł ten oryginalnie publikowało El Capitan Books, lecz został on zawieszony na 40 numerze w 2007. Kolejny ukaże się już w barwach Image i będzie jednocześnie ostatnim zeszytem serii. Ale niech fani się nie obawiają, ponieważ jeszcze tego samego miesiąca ukaże się "Stray Bullets: Killers #1" - pierwsza odsłona nowej serii, a wszystkie 41 zeszytów oryginalnego cyklu zostanie zebranych w potężny tom zatytułowany "Stray Bullets: Uber Alles Edition" oraz osobno, w wersji cyfrowej.
Kontynuacja komiksu wydawana będzie przez Image jako tak zwana seria miniserii. Oznacza to, że każdy story-arc rozpoczynać będzie się od numeru pierwszego i ma być jednocześnie przyjazny dla czytelnika, który nie znał oryginalnej serii, jak i dla jej największych fanów.

David Lapham powiedział, że wiele wydawnictw chciało, aby właśnie tam kontynuował "Stray Bullets", ale jedynie Image zapewniło całkowitą swobodę przy procesie twórczym. Jak stwierdził twórca, jedyną ingerencją wydawnictwa w komiks jest umieszczenie jego loga na okładce. "Stray Bullets: Killers #1" wprowadzi do pamiętanego przez fanów świata nowe postacie, ale Lapham zapewnił że znajdą się tam również ci znani i lubiani. Twórca uważa, że bez problemu uda mu się zachować comiesięczny tryb wydawania serii. Okazało się także, że pierwsze cztery zeszyty "Stray Bullets" ma stronie Image Comics będą dostępne za darmo i jak twierdzi Lapham "jeśli nie spodobają się Wam one, nie sięgajcie po Killers #1". Ujawniono także, że "Stray Bullets: Uber Alles Edition" ukaże się tylko raz, co oznacza że nie będzie dodruków. Tom liczyć będzie 1200 stron i kosztować ma 60 dolarów.

Przyznaję się szczerze, że kompletnie nie znam "Stray Bullets", a przeczytane dzieła Davida Laphama jakoś nie zachęcają mnie do sięgnięcia po tę serię. Może jednak ktoś z Was ma inne zdanie? Czekam na informacje w komentarzach.

4 komentarze:

 1. Pierwsze cztery zeszyty są już na Comixology, za darmo oczywiście. Przeczytałem na szybko pierwszy numer i... chyba mi się spodobało :) W mocnym skrócie: Joey i Frank mają "łatwe" zadanie - trzeba po prostu pozbyć się jednego trupa. Wraz z pękniętą w aucie oponą wszystko jdnak pięknie się sypie i trupów niestety będzie duuużo więcej :) Komiks w czerni i bieli, tradycyjnie kadrowany - wygląda to całkiem nieźle. Nie miałem "Killers" #1 w planach, ale chyba będę musiał jeszcze raz to przemyśleć...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie daj znać jeśli przeczytasz więcej :)

   Usuń
  2. Jestem po lekturze czterech zeszytów i to jest właśnie to, czego ja chyba najbardziej szukam w komiksie: gangsterki mocno przeplecionej obyczajowością, konfrontowania prozy życia z przemocą, zwykłych ludzi z kryminalistami. Takie jest "Stray Bullets" po tych czterech zeszytach i powiem Ci, że ja chcę więcej. Poza tym najzwyczajniej w świecie dałem się wciągnąć w opowiadaną historię. Trudno ją streścić - nie ma tu jednego bohatera, są oczywiście postacie, którym przyglądamy się bliżej, ale całość przypomina rozrzuconą układankę zdarzeń i postaci którą sami musimy sobie uporządkować - nie jest to natomiast linearna, chronologiczna fabuła tocząca się od początku do końca. Komiks jest czasem bardzo realistyczny w obyczajowości i bardzo brawurowy (albo też groteskowy) jeśli chodzi o przemoc. Ja jestem trochę podjarany. Na pewno kupię pierwszy story-arc "Killers", teraz za to mocno biorę pod uwagę "Uber Alles Edition" :)

   Usuń
  3. No i to jest opinia, która mnie zachęca do przeczytania tego komiksu :) Postaram się również sięgnąć w wolnej chociażby po te cztery darmowe zeszyty. Dzięki!

   Usuń