piątek, 27 grudnia 2013

Podsumowanie roku według Erica Stephensona

Rok 2013 zbliża się ku swojemu nieuchronnemu końcowi i oprócz wszelakich rankingów najlepszych i/lub najgorszych rzeczy, pojawiają się także osobiste podsumowania. Właśnie na taki krok zdecydował się także Eric Stephenson. Oto najważniejsze rzeczy, jakie naczelny wydawnictwa Image zdradził w wywiadzie dla serwisu CBR.
Stephenson odniósł się do niedawno ogłoszonej wieści o kontynuacji "Stray Bullets". Mężczyzna zadeklarował się jako fan cyklu Davida Laphama. Gdy dowiedział się on, że Image zainteresowane jest stworzeniem warunków do zakończenia zawieszonej lata temu serii, nie wahał się nawet przez moment. Stephenson przypomina, że nie jest to pierwszy raz, gdy Image przejmuje wydawanie jakiejś serii. Wcześniej podobny los spotkał takie tytuły jak "Hack/Slash" czy "Madman".

Na początku przyszłego roku odbędzie się kolejna edycja Image Expo. Wydaje się, że fani mają na co czekać, ponieważ Stephenson przyznał, iż zapowiedzianych zostanie znacznie więcej serii niż podczas tegorocznej edycji. Tu przypomnę tylko, że wówczas ogłoszono wydanie blisko 20 nowych tytułów. Możemy więc pomału zacierać ręce.

Stephenson okazuje się bardzo ambitnym człowiekiem. W wywiadzie pada deklaracja, że nie zadowoli się on osiągnięciem 10% udziału w rynku komiksów. Eric chce, by Image Comics w końcu stało się pierwszą siłą rynku. Być może jedną z dróg do osiągnięcia takiego wyniku będzie przyciąganie kobiet do komiksów. Naczelny zaznaczył jednak, że nie chce by wydawnictwo ogłaszało wszem i wobec, że serię komiksową X tworzą same kobiety. Dla Image wartość opowiadanej historii jest niezależna od płci jej twórców. Wyczuwam pstryczek w kierunku Marvela?

Zapytany o najlepsze komiksy od Image Comics, Stephenson wskazał dwie nowości - "Sex Criminals" oraz "East of West". Z kolei gdy pojawiło się pytanie o kontrowersje wobec tego pierwszego tytułu oraz dwunastego numeru "Sagi", Eric powiedział ponadto, że wydawnictwo nie ma zamiaru cenzurować prac autorów. Zaznaczył także, że celem Image nie jest nabijanie wyników sprzedaży takimi właśnie aferami.

Od siebie dodam tylko, że po lekturze wywiadu ze Stephensonem już nie mogę doczekać się przyszłorocznego Image Expo.

2 komentarze:

  1. O jakie kontrowersje w Sex Criminals oraz Sadze chodzi?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dwunasty numer Sagi i drugi Sex Criminals został zablokowane prze Comixology, ponieważ uznano, że mają zbyt mocne sceny erotyczne. Osobiście się z tym nie zgadzam w obu przypadkach

      Usuń