niedziela, 15 grudnia 2013

Kosmici zaatakują drugiego dnia świąt!

Przynajmniej taką datę wyznaczył James Robinson, który właśnie tego dnia zaatakuje sklepy komiksowe swoim najnowszym komiksem. 26 grudnia zadebiutuje pierwszy numer serii ongoing o tytule "The Saviors" i jeśli wierzyć zapowiedziom, możemy szykować się na najbardziej zakręconą, komiksową wizję inwazji kosmitów na Ziemię.
"The Saviors" jest częścią z całej fali nowych tytułów autorstwa Robinsona, które zostaną opublikowane po tym, jak scenarzysta opuścił szeregi DC Comics. Jako że jest to jedyny jego tytuł z logo Image na okładce, nim właśnie zainteresowałem się najmocniej. Scenarzysta udzielił niedawno wywiadu serwisowi Newsarama, w którym zdradził nieco szczegółów w kwestii "The Saviors". Fabuła skupiać ma się na grupie tytułowych ocalałych, a więc ludzi którzy przetrwali wspomnianą już inwazję obcych na naszą planetę. Nie będą to jednak typowi twardziele, a często bardzo przypadkowi i "normalni" ludzie.

Tu właśnie pojawiają się pewne zbieżności tytułu z "The Walking Dead", a więc kolejnej serii gdzie próżno szukać napakowanych i uzbrojonych po zęby zabijaków (no, przynajmniej w pewnym sensie). "The Saviors" ma ukazać walkę o przyszłość ludzkości prowadzoną przez osoby pokroju Tomasa Ramirasa - z ledwością radzącego sobie w życiu młodzieńca, którego inwazja obcych uratowała przed staniem się przestępcą. Tytuł serii odnosić ma się także do samych kosmitów, którzy są przekonani, że ratują Ziemię. Chociaż zdecydowanie są oni tymi złymi, to jednak scenarzysta obiecuje skupić się także na ich motywacjach i działaniach.

Za rysunki w "The Saviors" odpowiedzialny został J. Bone, z którym Robinson współpracował już w DC Comics. Chociaż artysta charakteryzuje się dość kreskówkowym stylem, komiks ma być utrzymany w konwencji mrocznego horroru. Jak i czy zapowiedzi te przekute zostaną w rzeczywistość, dowiedzieć będziemy się mogli od 26 grudnia tego roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz