środa, 13 lipca 2016

Twórcy "Horizon" opowiadają o swoim komiksie

Nie ukrywam, że opis "Horizon" zaintrygował mnie na tyle mocno, by w ciemno zamówić początkowe numery. Premierowy prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu trafi w moje łapska i nie ukrywam, że mocno liczę na ten komiks. Dlatego też z ciekawością zajrzałem do wywiadu, jakiego serwisowi Newsarama udzielili jego twórcy.
Fabuła "Horizon" skupia się na walce pomiędzy ludźmi i przedstawicielami obcej rasy. Brzmi typowo, prawda? No nie do końca. Otóż tym razem to ludzie będą agresorami, chcącymi zniszczyć przeciwników i podbić ich ziemie. Główną bohaterką komiksu będzie Zhia Malen - obca agentka, która przybywa na Ziemię, by zapobiec wdrożeniu w życie planów zakładających całkowitą eliminację jej rasy.

W świecie przedstawionym na łamach "Horizon", ludzkość doprowadziła naszą rodzimą planetę do ruiny, lecz znalazła dla siebie potencjalny, nowy dom. Tyle tylko, że jest on zamieszkany przez braci i siostry Zhii, którzy bynajmniej nie mają zamiaru oddać najeźdźcom swoich terenów. Niestety, mieszkańcy Valiusa są mniej liczni, gorzej wyszkoleni oraz wyposażeni, a także sami wewnętrznie podzieleni. Dlatego też Zhia na swoją samobójczą misję zabierze tylko mały oddział, składający się z najbardziej zaufanych istot.

Można się spodziewać, że popadająca w ruinę Ziemia zdominowana będzie przez chaos i anarchię. Tak jednak się nie stało i twórcy obiecują, że w kolejnych numerach wyjaśnią powody takiego właśnie stanu rzeczy. Będzie to jeden z ważniejszych wątków.

"Horizon" publikowany będzie przez studio Skybound. Twórców komiksu skojarzył ze sobą edytor Sean Mackiewicz, który uznał, że rysownik Marvelowskiego "Ghost Racers" będzie idealnie pasować do scenariusza Brandona Thomasa. Jedyne, co odrobinę może martwić, to fakt iż twórcy powiedzieli, że sam komiks nie jest zaplanowany na jakąś konkretną ilość numerów. Jak długo będzie się ukazywać, zależeć będzie od czytelników. Ci swój kredyt zaufania mogą przyznawać od dzisiaj, ponieważ właśnie teraz premierę zalicza pierwszy zeszyt "Horizon".

Źródło: Newsarama

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz