poniedziałek, 25 lipca 2016

Nie popisaliście się...

Wczoraj dobiegł końca konkurs, w którym do wygrania był drugi tom "Bękartów z południa", który ufundowany został przez wydawnictwo Mucha Comics. Niestety, zadanie konkursowe, które tym razem było naprawdę łatwe i tak okazało się ponad Wasze siły i chęci.
Przypomnę, że chciałem otrzymać od Was zdjęcia kolekcji komiksów i/lub gadżetów z Image Comics. Do wczoraj do północy czekałem na Wasze zgłoszenia. Przez ponad tydzień przyszło jedno, autorstwa Mateusza, który przysłał zdjęcie... pustego regału. Ok, pomysłowe i zabawne, ale nie o to prosiłem. Niemniej nawet byłem skłonny nagrodzić te zgłoszenie, lecz wczoraj, jakąś godzinę przed końcem terminu, otrzymałem kolejnego maila, tym razem od Piotra. Ten z kolei przysłał fotografię pustej półki.

Jak więc zapewne rozumiecie, nikt nie otrzymuje głównej nagrody, którą sobie zatrzymuję i prawdopodobnie rozdam wkrótce przy okazji Coperniconu. Lub w jakiś inny sposób, jeszcze nie wiem.

Jednocześnie chciałbym Was poinformować, że jest to ostatni w najbliższym czasie konkurs na Image Comics Journal. Już jakiś czas temu obiecałem sobie, że jeśli dojdzie to takiej sytuacji jak teraz, zaprzestanę prosić o nagrody u wydawców i słowa dotrzymuję. Wiedziałem, że moje nieco trudniejsze konkursy dość mocno ograniczą ilość zgłoszeń, lecz skoro zrobienie i wysłanie jednego zdjęcia okazało się dla Was zbyt trudnym wyzwaniem, to ja też przestaję się starać. 
 
Mój blog nie będzie miejscem, gdzie nagrody o wartości kilkudziesięciu złotych rozdawane będą za lajki, udostępnienia lub udzielenie poprawnej odpowiedzi na pytanie o poziomie trudności matematyki w podstawówce.

9 komentarzy:

 1. Rozumiem, Twoją irytację, wyobraź sobie jednak moją kiedy czytam, że nikt nie przysłał konkretnego zgłoszenia, a ja miałem gotową fotkę tylko zapomniałem wysłać :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Lol, chyba jakiś ostry trolling:P tak na serio, to ja już od roku chciałbym wziąć udział w konkursie i nie mogę. Nie znam Image tak mocno, ale też nie jest tak, że nic nie czytałem. Niestety mam ciągle pecha i czekałem aż pojawi się pytanie, o coś co akurat czytałem/czytam. Natomiast, kiedy robisz takie konkursy jak ten siłą rzeczy skazujesz się na, to że nikt zdjęć 20 zeszytów i 5 trejdów nie wyśle bo to słaby "gadżet", w sensie takie były moje odczucia. Ciekawe są te konkursy z mieszaniem postaci, ale znów u mnie Velvet i Fatale, są na liście oczekujących bo w ciągu tego roku narobiłem turbo zakupów i stwierdziłem, że poza zeszytami daję sobie spokój z zakupami bo mam lektury na dwa lata. Jednak, co by nie mówić żenujące te zgłoszenia konkursowe. No i szkoda bo konkursy są spoko, ale może trzeba bardziej zachęcać bo ja czytam Twój blog regualrnie i nie wiedziałem, że jest taka lipa ze zgłoszeniami. Wiem, że kiedyś na DCManiaku był ten problem, że mało kto się zgłosił po Doom Patrol.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cóż, ja Twój blog poznałem dopiero dzisiaj - gdybym wiedział o konkursie wcześniej, na pewno wysłałbym fotkę :) Nie zniechęcaj się - myślę, że po prostu powinieneś najpierw trochę wypromować bloga i regularnie przypominać o konkursach na fb, a odzew na pewno będzie zdecydowanie większy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Krzysztof, pewnie nie będziesz chciał słuchać mojej opinii biorąc pod uwagę nasze liczne różnice zdań, ale jeśli wiele ludzi czyta Twojego bloga, a nikt nie bierze udziału w konkursie, to może nie ludzie są źli, a... konkurs? szczerze, jak to wyglądało u mnie: mam pełno komiksów Image, same Spawny (wszystkie wydane w PL) pozwolą zrobić dorodny stos, ale zwyczajnie nie miałem żadnego pomysłu na to. wymyśliłem, że zrobię z nich jakąś budowlę, ale komiksy, to nie karty i to nie wyszło. stwierdziłem, że robienie foty z moimi półkami jest beznadziejnie słabe i wygra pierwsze lepsze zdjęcie fajnej figurki (a wiemy, że temat samych figurek Spawna, to materiał na grubawą publikację - ja nie mam ani jednej). robisz tymi konkursami dobrą robotę, wiesz przecież, że mimo braku osiągnięć, konsekwentnie wysyłałem zgłoszenia. nie zniechęcaj się wynikami, tylko przyjmij do wiadomości, że wymyśliłeś zadanie, które nie okazało się atrakcyjne. atrakcyjność konkursu nie kończy się na nagrodach. są także zadania, które bawią bardziej lub mniej i mniej lub bardziej inspirują. pozdro!

  OdpowiedzUsuń
 5. Oddaj nam nasz komiks draniu!!! ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja myślę podobnie jak kosa480. Sam bym wysłał, ale właśnie - 6 zeszytów i 5 czy 6 wydań zbiorczych to troche słaba kolekcja... Ale troche niepoważny trolling ze strony Mateusza i Piotra.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak mam być szczery to mnie wcale takie konkursy nie bawią "wykaż się kreatywnością, zaprezentuj się". Zwyczajnei mnie te przejawy "twórczej kreatywności" żenują, więc proszę mnie nie oceniać dlatego, że nie wysłałem zdjęć. Piosenek też nie będę nagrywał.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mogę tylko opisać, jak to wygląda z mojej perspektywy. Nie biorę udziału w konkursach, w których mogę wygrać coś, co już mam, żeby nie odbierać innym możliwości nagrody (pierwszy powód, dlaczego odpuściłem ten konkurs). Druga sprawa to rodzaj zadań, jeśli są w moim zasięgu, to biorę udział, ale te artystyczne zwykle nie są, więc też odpuszczam. No i na samym końcu - z tym konkursem miałem ten sam problem co z wysłaniem zdjęcia do "Wasze" - mam może z 20 komiksów Image w wersji papierowej, do tego w większości klasyczne pozycje, więc nie uważam, że mam się czym chwalić i na pewno się ludzie, którzy mają tego dużo więcej.

  OdpowiedzUsuń
 9. Panowie. Pozwolę sobie odpowiedzieć na Wasze komentarze popołudniu w osobnym poście.

  OdpowiedzUsuń