środa, 27 lipca 2016

SDCC 2016: Panele Roberta Kirkmana oraz studia Skybound

Image Comics nie było szczególnie mocno aktywne podczas tegorocznego San Diego Comic Conu, lecz mimo to pojawiło się tam z kilkoma panelami. Najwięcej było oczywiście Roberta Kirkmana oraz przedstawicieli studia Skybound, którzy mieli kilka punktów programowych. W tym poście podsumuje najciekawsze informacje, które się tam znalazły.
Na panelu poświęconym serii "Żywe Trupy" padło kilka ciekawostek. Robert Kirkman kolejny raz stwierdził, że przed jego komiksem jeszcze lata publikacji, lecz powiedział przy tym, że jego koncepcja zakończenia w ostatnich miesiącach mocno się zmieniła. Dodał także, że znacznie wcześniej planował zakończyć swój komiks w momencie, gdy bohaterowie dotrą do Alexandrii, co nastąpiło w numerze #69 i tym samym, nie mielibyśmy okazji poznać Negana.

Zarówno ta postać jak i obecni aktualnie w serii Whisperers nie zostali wymyśleni z dnia na dzień. Kirkman posiada notatki z których wynika, że pierwsze plany dotyczące Negana pojawiły się cztery lata przed jego faktycznym debiutem. Co prawda pewne detale jak i imię zmieniły się w trakcie, lecz ogólny zarys pozostał bez zmian.

Liczący łącznie 48 stron origin Negana ze stron "Image+" zostanie zebrany w całość po zakończeniu tej historii na łamach magazynu.

Z kolei na panelu studia Skybound można było dowiedzieć się o wielu niekomiksowych projektach, w które zaangażowała się firma Roberta Kirkmana. Jej logo znajdzie się wkrótce na paru grach komputerowych i karcianych. Jest szansa, że już wkrótce poznamy szczegóły na temat tajemniczego projektu związanego z serią "Invincible".

Z komiksowych ciekawostek, więcej miejsca poświęcono tylko na zapowiedziany niedawno komiks Maxa Landisa - "Green Valley". Historia ma skupić się na Rycerza Okrągłego Stołu, którzy z powodu zbyt dużej pewności siebie popełniają bardzo kosztowny błąd. Lata później, obwiniając się wzajemnie o przeszłe wydarzenia, stają się największymi wrogami.

Źródła: CBR, CBR oraz CBR

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz