wtorek, 19 lipca 2016

Kolejne projekty Image ogłoszone

Kilkanaście godzin po ogłoszeniu "Royal City" Jeffa Lemire, pojawiły się zapowiedzi kolejnych, nowych tytułów od Image Comics. Jeden z nich zadebiutuje w tym, kolejny zaś w przyszłym roku. Oba jednak wydają się być niesamowicie ciekawe.
Powyżej widzicie grafikę promującą start "All-America Comix" duetu Joe Casey/Nick Dragotta. Będzie to seria, której główna bohaterka części z Was może się już kojarzyć. Dlaczego? Ponieważ od roku 2011 można było znaleźć ją na łamach kilku komiksów od wydawnictwa Marvel, obecnie chociażby w "Ultimates". Sama zapowiedź serii, która na sklepowych półkach pojawi się w przyszłym roku, mówi niewiele. Twórcy przerzucają się epickimi porównaniami, lecz właściwie niewiele z nich wynika. Na pewno będzie dużo wybuchów, walk na szeroką skalę i potężnych, fabularnych trzęsień ziemi.

Mnie jednak bardziej interesuje, czy angaż Dragotty do tego komiksu oznacza zbliżające się zakończenie "East of West". Zwłaszcza, że Jonathan Hickman także właśnie zapowiedział kolejny, nowy projekt.

Będzie to nie tylko pisany, ale także rysowany przez niego "Frontier", który sam twórca określił jako "niesamowicie depresyjną wariację na temat Star Treka". Znajdziemy się w świecie, w którym międzygalaktyczny sojusz różnych ras wyrzucił właśnie z niego ludzkość za to, że jest zbyt skłonna do wojen oraz przemocy. Wydarzenie to doprowadzi do bardzo niespodziewanego konfliktu, w którym podzielona ludzkość będzie musiała podjąć wiele trudnych decyzji. Całość zaś ukazana będzie z perspektywy załogi statku kosmicznego.

Start "Frontier" jeszcze w tym roku. Pierwszy zeszyt liczyć będzie 56 stron (i zapewne odpowiednio kosztować), zaś długość trwania komiksu Hickman uzależnia od sukcesu premierowego story-arcu.

Źródła: Hollywood Reporter oraz Polygon

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz